Кожні шість місяців космічний корабель NASA Near-Earth Object Wide Field Infrared Survey Explorer або NEOWISE здійснює одну подорож навколо Сонця, роблячи знімки в усіх напрямках. З’єднані разом, ці зображення утворюють карту «всего неба», яка показує розташування та яскравість сотень мільйонів об’єктів. Використовуючи 18 карт усього неба, створених космічним кораблем (19-ту та 20-у планується опублікувати в березні 2023 року), вчені створили те, що по суті є покадровим фільмом неба, що показує зміни, які охоплюють десятиліття.
Кожна карта є величезним ресурсом для астрономів, але якщо розглядати її послідовно як покадрову зйомку, вони служать ще сильнішим ресурсом для спроби краще зрозуміти Всесвіт. Порівняння карт може виявити віддалені об’єкти, які з часом змінили положення або яскравість, що називається астрономією часової області.
«Якщо ви вийдете на вулицю й подивіться на нічне небо, може здатися, що нічого не змінюється, але це не так», — сказала Емі Майнзер, головний дослідник NEOWISE з Університету Арізони в Тусоні. «Зірки спалахують і вибухають. Астероїди проносяться повз. Чорні діри розривають зірки. Всесвіт — це справді зайняте, активне місце»
Спочатку NEOWISE був проектом обробки даних для отримання даних про виявлення астероїдів і характеристик від WISE – обсерваторії, яка була запущена в 2009 році і має завдання сканувати все небо, щоб знаходити та вивчати об’єкти за межами нашої Сонячної системи. Космічний корабель використовував детектори з кріогенним охолодженням, що робило їх чутливими до інфрачервоного світла.
Невидиме для людського ока інфрачервоне світло випромінює безліч космічних об’єктів, включаючи прохолодні найближчі зірки та деякі з найяскравіших галактик у Всесвіті. Місія WISE завершилася в 2011 році після того, як бортовий теплоносій, необхідний для деяких інфрачервоних спостережень, закінчився, але космічний корабель і деякі з його інфрачервоних детекторів все ще працювали. Тож у 2013 році NASA перепрофілювало його для відстеження астероїдів та інших навколоземних об’єктів, або NEO. І місія, і космічний корабель отримали нову назву: NEOWISE.
Незважаючи на зміни, інфрачервоний телескоп продовжував сканувати небо кожні шість місяців, і астрономи продовжували використовувати дані для вивчення об’єктів за межами нашої Сонячної системи.
Спостереження за змінами неба протягом більше десяти років також сприяло вивченню того, як утворюються зірки. NEOWISE може вдивлятися скупчення, що сповивають протозірки, або кульки гарячого газу, які вже на шляху до того, щоб стати зірками. З роками протозірки мерехтять і спалахують, накопичуючи більше маси з пилових хмар, які їх оточують. Вчені проводять довготривалий моніторинг майже 1000 протозірок за допомогою NEOWISE, щоб отримати уявлення про ранні стадії формування зірок.