Вчені об’єднали дані космічного телескопа James Webb та Hubble. Про це повідомляє NASA в офіційному блозі.
На суміщеній фотографії видно пару галактик VV 191. Одна з них спіральна, а інша еліптична. Зображення виконане у штучних кольорах, зелений, жовтий та червоний кольори були присвоєні даними Webb, отриманими у ближньому інфрачервоному діапазоні. Синій та фіолетовий кольори відповідають видимому та ближньому ультрафіолетовому каналу телескопа Hubble.
«Дані Webb у ближньому інфрачервоному діапазоні також показують нам довгі, надзвичайно багаті на пил спіральні рукави галактики набагато докладніше, створюючи враження, що рукави перекриваються з центральною частиною яскраво-білої еліптичної галактики зліва. Хоча ці дві галактики розташовані порівняно близько з астрономічної точки зору, між ними немає активної взаємодії», — пояснюють вчені. Космічний пил при такому параметрі червоного зміщення найзручніше спостерігати саме в інфрачервоному діапазоні.
Крім того, у лівої галактики можна побачити незвичайну деталь. На 10 годин видно тьмяну червону дугу. Це дуже далека галактика, світло якої викривляється гравітацією еліптичної галактики переднього плану і її зображення дублюється. Ця ж галактика знову з’являється у вигляді крапки на 4 години на вдвічі меншій відстані від центру. Ці зображення лінзованої галактики настільки тьмяні, що їх не можна було б розпізнати в Hubble, але легко розрізнити на зображенні Webb в ближньому інфрачервоному діапазоні. Окрім іншого, аналіз ефекту лінзування дозволяє точніше оцінити розподіл мас у галактиці на передньому плані.