П’ятниця, 22 Листопада

Сонячну енергію можна зібрати далеко в космосі та передати по бездротовому зв’язку на Землю, куди завгодно. Європейське космічне агентство (ESA) планує дослідити ключові технології, необхідні для того, щоб космічна сонячна енергетика стала реальністю за допомогою своєї ініціативи SOLARIS. Нещодавно в Німеччині одна з цих технологій, бездротова передача електроенергії, була продемонстрована аудиторії керівників бізнесу та уряду.

Демонстрація відбулася на заводі інновацій Airbus X-Works у Мюнхені. Мікрохвильове випромінювання використовувалося для передачі зеленої енергії між двома точками, що представляють «Космос» і «Землю», на відстань 36 метрів.

Отриману потужність використовували для освітлення моделі міста та виробництва зеленого водню шляхом розщеплення води. Він навіть слугував для виробництва першого в світі бездротового охолодження пива з 0% алкоголю в холодильнику перед подачею глядачам.

Щоб підготувати Європу до майбутнього прийняття рішень щодо космічної сонячної енергії, ESA запропонувало підготовчу програму для Європи, спочатку названу SOLARIS, для майбутньої Ради ESA на рівні міністрів у листопаді 2022 року. Космічна сонячна енергія є потенційним джерелом чиста, доступна, безперервна, надлишкова та безпечна енергія. Ця базова концепція набула актуальності через потребу в нових джерелах чистої та безпечної енергії, щоб допомогти Європі перейти до світу з нульовим чистим викидом вуглецю до 2050 року.

Якщо Європа хоче отримати вигоду від цієї кардинальної можливості, тоді нам потрібно почати інвестувати зараз.

Для робочої версії космічної сонячної енергетичної системи супутники сонячної енергії на геостаціонарній орбіті збиратимуть сонячне світло постійно 24/7, а потім перетворюватимуть його на мікрохвилі низької щільності для безпечного випромінювання на приймальні станції на Землі. Задіяна фізика означає, що ці супутники повинні бути великими, порядку кількох кілометрів, щоб генерувати потужність, еквівалентну типовій атомній електростанції. Те саме було б вірно для збиральних «ректен» внизу на поверхні Землі.

Для досягнення цієї мети знадобляться технічні досягнення в таких сферах, як виробництво в космосі та роботизоване складання, недорога високоефективна фотоелектрична система, потужна електроніка та формування радіочастотного променя. Будуть проведені подальші дослідження для підтвердження впливу мікрохвиль низької потужності на здоров’я людей і тварин, а також буде проведено сумісність із літаками та супутниками.

SOLARIS ESA, який пропонується європейським міністрам космосу на Раді Агентства на міністерському рівні 22-23 листопада, досліджуватиме ці технології, щоб дозволити державам-членам Агентства зробити усвідомлений вибір щодо майбутнього впровадження космічної сонячної енергії як нового джерела чистої, постійно включеної «базової» енергії, яка доповнює існуючі відновлювані джерела енергії, допомагаючи Європі досягти Net Zero до середини століття.

Крім того, будь-який прорив, досягнутий у цих областях, також принесе користь багатьом іншим космічним польотам, а також наземним застосуванням.

Exit mobile version