Дослідники роками вирощували міні-людський мозок та інші органи зі стовбурових клітин, намагаючись знайти способи імплантувати їх і побачити реакцію на такі речі, як зір, нюх і дотик. Тепер, у проривному експерименті, дослідники, які імплантували людський мозок мишам, нарешті побачили реакцію в реальному часі на те, що бачили миші.
Це відкриття є частиною триваючих спроб повернути дорослі клітини шкіри до незрілого стану. Потім ці незрілі клітини можна використовувати для формування майже будь-якого іншого типу клітин в організмі, дозволяючи дослідникам вирощувати міні-людський мозок. Деякі навіть виростили міні-печінку у живих пацієнтів . Незважаючи на те, що їх вирощування було відсортовано, їх успішне імплантування – це інша історія.
Ось тут і вступає в дію це останнє дослідження. У жовтні минулого року команда дослідників зі Стенфорда вперше почала імплантувати органоїди людського мозку щурам. Зробивши це, вони виявили, що міні-людський мозок утворив зв’язки з нейронами щурів.
Тепер, у новому дослідженні вчених Каліфорнійського університету (UC) Сан-Дієго, дослідники змогли побачити, як міні-мозки безпосередньо реагують на стимуляцію навколо них. Це величезний прорив, який, без сумніву, допоможе провести додаткові дослідження в цьому питанні.
Дослідники провели експеримент, у якому спалахували яскравим білим світлом перед щурами. Потім вони спостерігали за реакцією різних клітин у міні-людському мозку, щоб побачити, як вони відреагують. Графенові електроди, які використовувалися для вимірювання відповіді, показали дуже помітні електричні спайки, які, здається, поширювалися від зорової кори головного мозку.
Це така величезна угода, тому що попередні спроби відслідковувати міні-людський мозок були складними через те, що мозкова активність тривала лише кілька мілісекунд, що технологіям було важко зафіксувати. Однак тепер команда з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго змогла поєднати дві експериментальні методи разом, щоб отримати зображення клітин мозку.