П’ятниця, 1 Листопада

Астрономи намагаються послухати фоновий гул Всесвіту — каскад гравітаційних хвиль, які, як вважають, існували з моменту першого швидкого розширення космосу після Великого вибуху понад 13,8 мільярдів років тому. Але що саме таке гул Всесвіту і чому вчені так хочуть його почути?

Вважається, що гул Всесвіту — це, по суті, гравітаційні хвилі, які виникають, коли зливаються нейтронні зірки або чорні діри. По суті, багато хто вважає, що будь-яка подія у космічному Всесвіті може бути джерелом гравітаційних хвиль. Подумайте про це як кинути камінь у ставок і спостерігати, як навколо нього прискорюється брижі.

За винятком Всесвіту, камінь — це кожна космічна подія, включаючи вибухи масивних зірок. Велика ідея полягає в тому, що дізнатися більше про фоновий гул Всесвіту можна відкрити нові двері розуміння. Фактично, багато астрономів вважають, що це може відкрити нові діри в навчанні, дозволяючи нам набагато краще зрозуміти наш Всесвіт.

Джерело зображення: Artsiom P / Adobe

Цей гул, який усі шукають, по суті є комбінацією всіх цих гравітаційних хвиль, створених іншими космічними подіями. І його виявлення може надати нам неперевершену інформацію про популяцію астрофізичних джерел, процеси, які живили ранній Всесвіт, тощо.

Дізнатися ці критичні шматочки інформації неможливо, дивлячись на гравітаційні хвилі, створені окремою космічною подією. Натомість нам потрібно розширити куди ми дивимось і мати можливість дивитися на фоновий гул Всесвіту в цілому — ширшу картину.

І, на думку деяких, ми ближче, ніж будь-коли, до відкриття цього фонового шуму, що може означати, що ми стоїмо на порозі абсолютно нового рівня знань про наш Всесвіт. Поєднайте це зі знанням того, що космічний телескоп Джеймса Вебба може відкрити для нас, і попереду нас чекає яскравий рік наукових досліджень.

Exit mobile version