Неділя, 19 Травня

Групі астрономів вдалося безпосередньо виміряти масу мертвої зірки за допомогою гравітаційного мікролінзування навколо зірки білого карлика, щоб зазирнути глибоко в космос. Це перший раз, коли астрономам вдалося виміряти масу такої зірки.

Команда, яка зробила відкриття під керівництвом Кембриджського університету, використовувала дані двох телескопів, щоб виміряти, як світло далекої зірки огинається навколо зірки білого карлика, відомої як LAWD 37. Згинання світла змусило далеку зірку змінити положення в небі.

Звичайно, він фактично не змінив положення на небі, але це просто виглядало таким, виходячи з того, як світло огинається навколо білого карлика, коли астрономи спостерігали за ним. Це перший випадок, коли астрономи звернули увагу на цей конкретний ефект навколо однієї ізольованої зірки, як-от LAWD 37.

Джерело зображення: NASA, ESA, Peter McGill (UC Santa Cruz, IoA), Kailash Sahu (STScI); Обробка зображень: Джозеф Де Паскуале (STScI)

Такі зірки, як LAWD 37, можуть дати нам величезне розуміння того, як зірки еволюціонують. Ця конкретна зірка є результатом смерті зірки, подібної до нашого Сонця. Коли ці зірки гинуть і перетворюються на білих карликів, їх зовнішній матеріал викидається, не залишаючи нічого, крім гарячого щільного ядра в космосі.

У цей момент речовина навколо зірки починає діяти по-іншому, що викликає у астрономів більше питань, на які вони повинні спробувати відповісти. І оскільки цей білий карлик дещо близько до нас, у нас є маса даних про нього. Але ми ніколи не вимірювали його масу. Принаймні досі.

Завдяки тому, що астрономи зможуть дізнатися більше про цю білу карликову зірку, ми побачимо, як відкриваються нові двері, які допоможуть вченим глибше дослідити інші ізольовані зірки, знайдені в нашому Всесвіті, що було неможливо, поки астрономи не відкрили цей новий метод.

Попередні відкриття масивних білих карликів також допомогли астрономам відповісти на важливі питання про еволюцію зірок.

Exit mobile version