Неділя, 5 Травня

У нещодавній науковій роботі, опублікованій у виданні Nature Human Behavior, команда вчених описала особливий нейронний механізм у мозку. Він дозволяє “помічати” інформацію емоційними асоціаціями. І так людина її краще запам’ятовує.

Команда вчених під керівництвом Джошуа Джейкобса, доцента біомедичної інженерії в Columbia Engineering, в ході нового дослідження показала, що ключове значення для покращення запам’ятовування емоційних стимулів має активність у мигдалеподібному тілі та в гіпокампі. Перша область відповідає за емоційні процеси, друга – за процеси, пов’язані з пам’яттю.

Порушення, що відбуваються у цьому механізмі при депресії чи електричній стимуляції мозку, погіршують пам’ять. Особливо, якщо спогади пов’язані з емоціями.

Група вчених для проведення дослідження провела аналіз даних експериментів із пам’яттю, де брали участь люди з епілепсією. Пацієнти мали запам’ятовувати певні списки слів, і у цей час спеціальні механізми реєстрували активність мозку.

Виявилося, що учасники експерименту запам’ятовували більш «емоційні» слова на кшталт «собака» або «ніж» краще, ніж нейтральні типу «стіл». Щоразу, коли вони запам’ятовували подібні слова, було видно активність у ланцюгу мигдалини-гиппокампа. При запам’ятовуванні нейтральних слів такий зв’язок був відсутній.

Exit mobile version