Вчені провели чимало досліджень, щоб з’ясувати, що відбувається з людиною в останні миті життя. Розповідаємо про результати чотирьох таких досліджень.
Що відбувається з людиною в останні миті життя
Вчені з нью-йоркського Медцентру Гросмана встановили, що після зупинки серця людина залишається притомною ще 30 секунд і, ймовірно, встигає оцінити те, що відбувається.
Структури мозку живуть ще 10 хвилин, останньою відключається скронева доля. Весь цей час людина чує, що відбувається довкола, проте усвідомити те, що відбувається, вже не може.
Вчені з Університету Британської Колумбії встановили, що з вмираючим можна говорити до самого кінця: мозок хоч і не аналізуватиме інформацію, але теплі інтонації та слова втіхи певною мірою дійдуть до адресата.
Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Каролінського інституту, після зупинки серця мозок 3 хвилини зберігає високу активність. Саме в цей час відбуваються навколосмертні переживання: подорож тунелем до світла, відчуття польоту над тілом, зустрічі з Богом чи померлими родичами.
Вчені з Медшколи при Університеті Джона Хопкінса з’ясували, що у передсмертному стані у великій кількості вивільняються серотонін та домфін, що викликає почуття ейфорії та галюцинації. Це своєрідна захисна реакція, останній подарунок від нервової системи.