Субота, 23 Листопада

Згідно з нещодавнім дослідженням, проведеним Анджеліною Сутін з Медичного коледжу Університету штату Флорида та її колегами, пандемія COVID-19 могла змінити траєкторію особистості в Сполучених Штатах, особливо в молодих людей, незважаючи на давнє переконання, що риси особистості значною мірою несприйнятливий до тиску навколишнього середовища.

Загалом попередні дослідження не показали жодного зв’язку між поширеними стресовими подіями, такими як землетруси та урагани, та зміною особистості. Однак пандемія коронавірусу вплинула практично на всі сфери життя та на весь світ.

У новому дослідженні були використані лонгітюдні тести особистості 7109 дорослих, які брали участь в онлайн-дослідженні «Розуміння Америки». Вони досліджували п’ятифакторну модель рис особистості — невротизм, екстраверсію, відкритість, приємність і сумлінність — між заходами до пандемії (травень 2014 – лютий 2020) та оцінками на початку пандемії (березень – грудень 2020) або пізніше (2021-2022). Загалом було проаналізовано 18 623 оцінювання із середнім балом 2,62 на учасника. 41,2% учасників були чоловіками і мали вік від 18 до 109 років.

Згідно з іншими дослідженнями, було відносно мало змін між рисами особистості до пандемії та 2020 року, лише з невеликим зниженням невротизму. Однак спостерігалося зниження екстраверсії, відкритості, приємності та сумлінності, коли порівнювали дані за 2021-2022 роки з особистістю до пандемії. Зміни становили приблизно одну десяту стандартного відхилення, що еквівалентно приблизно одному десятиріччю нормативної зміни особистості. Зміни були помірковані залежно від віку, причому молодші дорослі демонстрували порушення зрілості у формі підвищеного невротизму та зниження приємності та сумлінності, а найстарша група дорослих не демонструвала статистично значущих змін у рисах.

Автори приходять до висновку, що якщо ці зміни є тривалими, це свідчить про те, що стресові події в усьому населенні можуть трохи змінити траєкторію особистості, особливо у молодих людей.

Автори додають: «На початку пандемії відбулися обмежені зміни особистості, але разючі зміни відбулися в 2021 році. Слід зазначити, що особистість молодих людей змінилася найбільше, з помітним зростанням невротизму та зниженням приємності та сумлінності. Тобто молоді люди стали примхливішими та більш схильними до стресу, стали менш готовими до співпраці та довіри, менш стриманими та відповідальними».

Exit mobile version