Субота, 23 Листопада

Свідомість – це ваше усвідомлення себе та свого оточення. Це усвідомлення унікальне для вас і суб’єктивне.

Нову теорію свідомості розробив дослідник із Школи медицини Чобаніан і Аведісіан Бостонського університету, описуючи, чому вона виникла, для чого вона корисна, які розлади на неї впливають і чому так важко дотримуватися дієти та протистояти іншим бажанням.

«Коротко кажучи, наша теорія полягає в тому, що свідомість розвинулася як система пам’яті, яка використовується нашим несвідомим мозком, щоб допомогти нам гнучко та творчо уявити майбутнє та відповідно планувати», — пояснив відповідний автор Ендрю Будсон, доктор медичних наук, професор неврології. «Що абсолютно нове в цій теорії, так це те, що вона припускає, що ми не сприймаємо світ, не приймаємо рішень і не виконуємо дій безпосередньо. Натомість ми робимо всі ці речі несвідомо, а потім — приблизно через півсекунди — свідомо згадуємо, що робимо це».

Щоб пояснити ряд явищ, які не можна було легко пояснити попередніми теоріями свідомості, Бадсон пояснив, що він і його співавтори, психолог Елізабет Кенсінгер, доктор філософії, з Бостонського коледжу, і філософ Кеннет Річман, доктор. Д. з Массачусетського коледжу фармації та наук про здоров’я розвинув цю теорію.

«Ми знали, що свідомі процеси просто надто повільні, щоб активно брати участь у музиці, спорті та інших видах діяльності, де потрібні рефлекси на частку секунди. Але якщо свідомість не бере участі в таких процесах, тоді потрібно було б краще пояснити, що робить свідомість», — сказав Будсон, який також є керівником відділу когнітивної та поведінкової неврології, помічником керівника відділу освіти та директором Центру трансляційної когнітивної діяльності. Неврологія в системі охорони здоров’я Бостона у справах ветеранів (VA).

Ця теорія, на думку дослідників, важлива, оскільки вона пояснює, як усі наші вибори та дії, які ми помилково вважаємо зробленими свідомо, насправді здійснюються несвідомо. Тому, оскільки наша свідомість не керує нашими діями, ми можемо сказати собі, що збираємося випити одну кульку морозива, а наступне, що ми знаємо, – контейнер порожній.

«Навіть наші думки зазвичай не знаходяться під нашим свідомим контролем. Цей брак контролю є причиною того, чому нам може бути важко зупинити потік думок, що пробігають у нашій голові, коли ми намагаємося заснути, а також чому усвідомленість є важкою», — додає Бадсон.

Бадсон і його співавтори вважають ряд неврологічних, психічних розладів і розладів розвитку розладами свідомості, включаючи хворобу Альцгеймера та інші деменції, делірій, мігрень, шизофренію, дисоціативний розлад ідентичності, певні типи аутизму тощо.

Нарешті, їхній документ містить дорожню карту щодо того, як клініцисти, викладачі та окремі люди можуть найкращим чином покращити поведінку та отримати знання, використовуючи клінічні та навчальні методи, які можуть бути ефективними у формуванні як свідомого, так і несвідомого мозку. Завдяки подальшому дослідженню ця робота може дозволити пацієнтам покращити проблемну поведінку, таку як переїдання, допомогти нам зрозуміти, як структури мозку підтримують пам’ять, і навіть дати розуміння філософських проблем, пов’язаних із свободою волі та моральною відповідальністю.

Exit mobile version