Субота, 23 Листопада

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили революційну систему пасивного охолодження використовуючи лише воду, вона забезпечує охолодження на 9,3 ° С під прямим сонячним промінням.

Ця технологія заснована на тришаровій конструкції, що складається з сонячного відбивача, зв’язування випарника та випромінювача, а також ізолюючого шару. Конструкція дозволяє відводити тепло та охолоджувати воду всередині матеріалу.

Верхній шар виконаний з аерогелю з безліччю порожнин, заповнених повітрям. Цей ізоляційний матеріал пропускає водяну пару та інфрачервоне випромінювання. Другий шар виконаний з гідрогелю, в порожнинах якого вже є вода. Зрештою, останній шар — дзеркало. Два шари виглядають як млинець завтовшки близько 20 мм.

Все працює за рахунок відображення світла та інфрачервоного випромінювання через два шари гелю. В результаті тепло, яке могло нагріти ящик з продуктами, приділяється, і вміст контейнера залишається прохолодним. Дослідники кажуть, що у вологих умовах технологія дає змогу зберегти продукти на 40% довше, ніж аналогічний контейнер без системи охолодження.

Сама ідея не нова. Ще в давнину люди рили ями в землі, щоб захистити їжу від сонячних променів. Однак сучасна версія не вимагає рити ями або будувати підземні бункери, що може відкрити нові можливості для зберігання продуктів та інших предметів, яким потрібні нижчі температури.

До комерційного застосування такої технології поки що далеко. Аерогель, створений вченими для експериментів, досить дорогий у виробництві. Якщо їм вдасться змінити склад так, щоб він став дешевшим, але мав ті ж властивості, можна буде говорити про сценарії реального застосування.

Exit mobile version