Неділя, 19 Травня

Вчені завершили трансплантацію клітин мозку, поєднавши вирощені в лабораторії згустки клітин мозку людини з новонародженими щурами. Експеримент викликає занепокоєння, але за цим кроком є ​​вагома причина. Вчені, які працюють над розслідуванням, сподіваються, що дослідження допоможе їм дізнатися більше про нервово-психічні розлади людини.

Джуліан Савулеску, біоетик з Національного університету Сінгапуру, не брав участі в дослідженні. Але Савулеску сказав MIT Technology Review , що дослідження є «важливим кроком вперед у розумінні та лікуванні захворювань мозку». Успішно пересадивши клітини людського мозку новонародженим щурам, дослідники дали собі новий етап у вивченні цих захворювань.

Але є й інші занепокоєння щодо цього дослідження, головним з них є етичність «олюднення» тварин. Хоча це занепокоєння цілком обґрунтоване, дослідники кажуть, що трансплантація клітин мозку потрібна для ретельного вивчення того, як ці нейрони будуть рости та як ці розлади та захворювання впливають на мозок. Хоча клітини мозку, вирощені в лабораторії, можуть грати в понг , їм потрібен більший ріст, щоб належним чином вивчати умови.

Сергіу Пашка зі Стенфордського університету каже, що згустки мозкових клітин, вирощені в лабораторіях, можуть розповісти вам лише так багато. Ось чому їх потрібно трансплантувати в діючий і живий мозок, оскільки ці клітини не можуть належним чином рости так, як їм потрібно, щоб запропонувати значущі висновки та докази.

Трансплантація показала, що маленькі згустки органоїдів, які дослідники виростили в лабораторії, можуть органічно вростати в мозок новонароджених щурів. Пашка зазначає, що новонароджені під час розвитку інтенсивно ростуть і переписуються, що дало найкращий шанс успішно інтегрувати клітини людського мозку в мозок щура.

Крім гуманізації тварин і етичних проблем випробувань на них, ще одна проблема полягає в тому, що такий експеримент також може призвести до створення абсолютно нового типу щурів. Савулеску сказав MIT Technology Review , що додавання когнітивних здібностей людського мозку до мозку щура може призвести до того, що цей щур матиме більші розумові здібності, ніж звичайні щури.

Хоча це, ймовірно, не означає, що щури захоплять світ, це також викликає занепокоєння щодо створення штучного інтелекту, більш схожого на людину. Багато хто вже боїться, що ШІ захопить світ. Тож немає жодних сумнівів, що дехто може поділяти схоже занепокоєння, побачивши ці успішні трансплантації клітин мозку, які поєднують людські та щурячі клітини.

Exit mobile version