П’ятниця, 22 Листопада

Протягом наступного десятиліття різні космічні агентства планують уперше повернути марсіанське каміння на Землю – і, згідно з новим дослідженням, опублікованим у вівторок у журналі Astrobiology, той, хто одного разу зможе проаналізувати ці дорогоцінні зразки, може натрапити на щось. Неймовірно: доказ інопланетного життя.

Команда дослідників каже, що якби організми справді жили на Марсі давно, коли він був водяним оазисом, купа з них могла б протистояти токсичній трансформації планети протягом наступних багатьох тисячоліть, залишаючись міцними, поки цей світ став таким, яким ми бачимо сьогодні. Але ось головне.

Дослідники припускають, що будь-які організми, поховані під землею, вижили б найдовше, і тому вважають, що останки цих істот все ще можуть ховатися під марсіанським ґрунтом. Отже, оскільки майбутні місії, такі як ExoMars від роскосмосу та Європейського космічного агентства, мають намір витягнути осад з-під землі Марса, можливо, незабаром ми побачимо новаторські позаземні докази.

Зразки гірських порід Монтаньяк і Монтеньє з марсохода NASA Mars Perseverance 
NASA/JPL-Caltech
 

«Якби марсіанське життя коли-небудь існувало, навіть якщо зараз на Марсі немає життєздатних форм життя, їх макромолекули та віруси виживали б набагато, набагато довше», — Майкл Дейлі, патологоанатом Університету медичних наук у військовій формі та провідний автор дослідження, йдеться в заяві. «Це збільшує ймовірність того, що якщо життя коли-небудь виникло на Марсі, це буде виявлено в майбутніх місіях».
Крім того, як важливе зауваження, висновки команди підкреслюють, що всі майбутні місії на Марс повинні бути надзвичайно обережними. По суті, перегляд експериментальних результатів у зворотному напрямку призводить до знання, що якщо ми якимось чином забруднимо Марс земними бактеріями, можливо, через черевики астронавтів чи наукове обладнання, ці передані мікроби не просто загинуть. Вони могли б вижити на незайманій планеті нестерпно довго.

«Ми прийшли до висновку, що земне забруднення на Марсі по суті буде постійним — протягом тисячоліть», — сказав у заяві Браян Хоффман, хімік із Північно-Західного університету та співавтор дослідження . «Це може ускладнити наукові зусилля з пошуку життя на Марсі».

«Таким же чином, – продовжує він, – якби мікроби розвинулися на Марсі, вони могли б вижити до наших днів. Це означає, що повернення зразків з Марса може забруднити Землю».

Exit mobile version