Четвер, 16 Травня

Найбільша тварина, про яку ми знаємо, — це синій кит, вид, який живе і процвітає донині. Але нові докази, які надходять протягом останніх кількох десятиліть, можуть свідчити про існування суперхижака, більшого за синього кита, який бродив у морях 200-250 мільйонів років тому. Тепер нові відкриття та повторний аналіз додають ваги цій справі.

Цей випадок почався майже 20 років тому, коли покійна Елізабет Ніколлс, яка на той час працювала з Королівським музеєм Тирелла в Альберті, Канада, та її колега виявили те, що, як вважалося, було масивними скам’янілими кістками іхтіозавра. Іхтіозавр – це морський динозавр, який, як повідомляється, був знайдений як у юрський, так і в крейдяний періоди.

Однак докази існування цього динозавра завжди були пов’язані з набагато давнішим тріасовим періодом, включаючи докази існування іхтіозавра тріасового періоду, знайденого дослідниками ще в 2020 році. Цей конкретний скелет класифікували як новий вид іхтіозавра в той час і оцінювали як 21 метр завдовжки, що робить його масивним суперхижаком на той час.

Археологи ретельно викривають сухаря мамонта в осадових відкладеннях
Джерело зображення: DigVentures

Крім того, було знайдено ще більше доказів у щелепній кістці, довжина якої була приблизно 96 сантиметрів. Виходячи з розміру кістки, дослідники вважають, що істота може бути від 20 до 25 метрів, більше ніж попередній зразок, знайдений у 2004 році.

Відкриття та аналіз цієї кістки змусили дослідників задуматися, і один вирішив ще раз поглянути на кістку, знайдену приблизно в 50 кілометрах уздовж узбережжя від Лілстока. Ці кістки, виявлені між 1840-ми і 1950-ми роками, на той час вважалися кістками кінцівок. Однак дивна борозна може довести, що вони належать цьому суперхижаку тріасу.

І якщо це так, то більший скелет цих кісток належав би найбільшому іхтіозавру, якого ми коли-небудь виявляли, розміром до 30 метрів, можливо, навіть 35 метрів. Це зробило б його не тільки найбільшим морським суперхижаком, але й найбільшою морською твариною, яка коли-небудь існувала, про яку ми знаємо.

Ми вже багато чого не знаємо про наші сучасні океани. Але якби ці водяні м’ясоїдні справді панували в морях, купання в них стало б ще страшнішим, ніж будь-коли.

Exit mobile version