Щоб зрозуміти, скільки буде жити окрема зірка, потрібно врахувати велику кількість показників. До них зокрема відносяться швидкість витрати їй енергії, і навіть її маса.
Відповідно до науки, тривалість життя зірки пов’язана з двома важливими пунктами. Це маса та швидкість витрати зіркою енергії (тобто ядерного палива). Також вважається, що чим менший розмір зірки, тим довше вона зможе прожити.
Найбільші зірки помирають вже за кілька мільйонів років. А ось зірки подібні до Сонця здатні проіснувати приблизно 10 мільярдів років.
Якщо сама собою зірка молода і якщо її маса менше 1/10 маси Сонця, вона може прожити кілька сотень мільярдів років. А це більше, ніж час існування Всесвіту: зараз його вік – 13,7 млрд років.
Але при цьому зрозуміти вік тієї чи іншої зірки складно. І тому астрономи вимірюють масу, яскравість зірки, швидкість її переміщення порівняно з іншими зірками. Після цього вони відтворюють за допомогою комп’ютерного моделювання.
При погляді на нічне небо ми здебільшого бачимо зірки, які мають більшу масу, ніж Сонце, і яскравіші, ніж воно. Тому такі зірки швидко гинуть. Багато зірок, вік яких більший за вік Сонця, не такі яскраві, тому побачити їх можна тільки через телескоп.