П’ятниця, 22 Листопада

Стародавня Венера, можливо, була більше схожа на Землю, ніж передбачалося раніше. Нове дослідження показує, що сусід Землі, можливо, колись був більше схожий на нашу власну планету, а не на пекельний ландшафт, який ми знаємо зараз.

Хоча технічно Венера ближче до нашого Сонця, ніж Земля, колись Венера, можливо, була в зоні життя Сонця – області навколо зірки, де може існувати рідка вода – коли наше Сонце було набагато тьмянішим. Таким чином, поверхня стародавньої Венери, можливо, мала океани. Але його близькість до Сонця зрештою призвела б до того, що вода випарувалася б на поверхню, що призвело б до утворення щільної атмосфери.

Крім того, це нове дослідження стверджує, що масивні вулкани на поверхні планети, можливо, допомогли знищити пишнішу та зеленішу стародавню Венеру, яка, на думку вчених, колись існувала. Ці постійні вулканічні виверження, які часто видно на виставці Маат Монс, величезного вулкана, з якого лава безперервно витікає протягом століть, можливо, допомогли сформувати Венеру в кислотну теплицю, якою вона є сьогодні.

3D покоління Маат Монс на Венері. 
Джерело зображення: NASA/JPL

Але це було не завжди так, також показує дослідження. Натомість Венера, можливо, колись була помірним і вологим світом, дещо схожим на наш власний. Ця стародавня Венера, ймовірно, дозріла для зростання і процвітання інопланетного життя.

Саме дослідження базується на великих вивержених провінціях, які вчені давно досліджують на Землі. Ці провінції по суті є продуктами періодів великомасштабного вулканізму, який може тривати десятки тисяч або навіть сотні тисяч років. Вважається, що стародавня Венера пережила кілька подібних періодів, відкладаючи на планету тонни вулканічної породи та потоки лави.

Протягом цих періодів сотні тисяч кубічних миль вулканічної породи можуть відкладатися на поверхні. NASA каже, що цього більш ніж достатньо розплавленої породи, щоб поховати весь штат Техас на глибину півмилі. Сьогодні Венера може похвалитися середньою температурою близько 864 градусів за Фаренгейтом, і вчені вважають, що поточні потоки лави, які ми бачимо зараз, розірвали древню Венеру, перетворивши її.

Вчені кажуть, що вони не впевнені, що спричинило ці тривалі періоди вулканізму на стародавній Венері. Проте є надія, що вивчення великих магматичних провінцій Землі дасть деякі відкриття. Оскільки НАСА планує більше досліджень навколо Венери в найближчі роки, сподіваємося, ми дізнаємося більше про нашу сусідню планету.

Exit mobile version