П’ятниця, 22 Листопада

Завдяки новим даним фахівці виявили, що у мозку існує одна важлива структура. Саме завдяки їй сигнали передаються нервовими волокнами від мозку до інших частин тіла.

Взагалі мозок людини здатний обробляти величезні обсяги інформації. Причому попри це він не перевантажується. Більше того, коли ми займаємося будь-якою справою (наприклад, граємо на гітарі), ви зосереджуємося лише на певних відчуттях, хоча надходить сигналів від різних рецепторів дуже багато. То як мозку вдається відокремлювати «важливе» від «неважливого»?

Дослідження, проведені Північно-Західним, Чиказьким університетами, Інститутом біологічних досліджень ім. Дж. Солка в Ла-Хойя показали, що ключове значення має в цьому процесі особлива область мозку. Вона впливає відбір сенсорних сигналів (тобто сигналів від органів чуття) і у нижній частині стовбура мозку людини. Назва цієї структури – клиноподібне ядро.

Коли людина торкається чогось або рухається, сигнали про це передаються в мозок. Саме завдяки цьому людина має здатність відчувати своє тіло і дотик.

Вченим вдалося вивчити, як працює клиноподібне ядро. Для цього вони спостерігали деякий час за мавпами. Виявилося, що нервові клітини клиноподібного ядра як передають інформацію, а й перетворять ці сигнали.

Також після спостереження за активністю цієї галузі під час виконання мавпами задуманих дій фахівці зробили ще один висновок. Коли тварина рухала рукою самостійно, сигнали, що надходили від м’язів руки, посилювалися (порівняно з ситуаціями, коли мавпи допомагав робот).

У третьому експерименті, проведеному командою вчених, брали участь миші. Завдяки цьому вдалося визначити, які клітини відповідають за посилення значущих сигналів та придушення незначних. У клиноподібне ядро ​​надходять повідомлення від частин тіла, але з мозку до тіла йдуть сигнали, які допомагають зрозуміти, наскільки важливий для людини в даний момент той або інший сигнал.

Виходить, що клиноподібне ядро ​​виконує кілька функцій одночасно. Це виділення та придушення певних сигналів, а також передача цих сигналів до інших частин мозку (які відповідальні за контроль руху, сприйняття, вищі когнітивні функції).

Exit mobile version