У астрономії існує таке поняття, як подвійна система планет. Але це не те саме, що планета та її супутник. То в чому між ними різниця?
З погляду науки подвійна система планет – це два небесні тіла, які знаходяться близько один до одного і які мають однакову масу. Проте вчені все ще не виділили чітких критеріїв, за якими проводилося б різницю між подвійною системою планет (подвійною планетою) і системою «планета – місяць» (або «планета – супутник»).
Найбільш очевидною відмінністю одного від іншого є співвідношення мас двох космічних об’єктів. Якщо воно близьке до одиниці, то за масою ці об’єкти схожі.
Так, у системі «Земля – Місяць» це відношення дорівнює 0,01230, у системі «Плутон – Харон» – 0,122. Ні те, ні інше не можна охарактеризувати як подвійну систему планет.
Було запропоновано й інші критерії розмежування цих двох понять. Наприклад, один із цих критеріїв – розташування «барицентру», тобто точки, навколо якої обертаються два об’єкти. Згідно з цим критерієм, подвійною системою планет (подвійною планетою) є Плутон і Харон, а Земля та Місяць – ні.
Однак жоден з критеріїв так і не був прийнятий вченими як офіційний.