Субота, 23 Листопада

Зараз здається досить дурною ідея, що хтось може загинути через падіння з неба космічного сміття. Подібні випадки вже були, і під час них ніхто не загинув. Однак щороку людство запускає до космосу все більше різних літальних апаратів. Чи це означає, що людям варто почати турбуватися з цього приводу.

У дослідженні, опублікованому в Nature Astronomy, вчені оцінили ймовірність того, що частини ракет, що падають на Землю, можуть завдати якоїсь шкоди планеті протягом 10 років. Насправді щохвилини щодня на нас падають уламки. Дрібні частки комет і астероїдів проникають у повітря і непомітно осідають лежати на поверхні нашої планети. У рік на Землі через це утворюється приблизно 40 тисяч метричних тонн пилу.

Подібне космічне сміття здатне, наприклад, вивести з ладу або якимось чином пошкодити космічний апарат. Таке нещодавно сталося з телескопом Джеймса Вебба.

На щастя, величезні об’єкти (кілометрового розміру) Землі досягають дуже рідко. Таке було, приміром, коли загинули динозаври.

У ході нового дослідження фахівці вивчили, наскільки небезпечним для людей є потрапляння на Землю штучного космічного сміття, тобто уламків ракет, супутників та ін.

Дослідники з’ясували, що є хоч і невелика, але значна ймовірність того, що наступного десятиліття ці уламки знову досягнуть планети. Щоправда, це станеться, швидше за все, над південними широтами, а не над північними. В цілому дослідження показало, що ймовірність падіння тіл ракет у широтах Джакарти в Індонезії, Даккі в Бангладеш або Лагоса в Нігерії десь утричі вища, ніж у районі Нью-Йорка в США, Пекіна в Китаї.

Крім того, за словами фахівців, у середньому є 10-відсоткова ймовірність того, що через падіння деталей ракет протягом наступних 10 років можуть постраждати люди.

При цьому сьогодні вважається, що ризик заподіяння шкоди планеті через уламки супутників зовсім незначний. Але чим більше з’являється організацій, які запускають космічні апарати, тим більше аварій у космосі та на Землі відбуватиметься.

Exit mobile version