П’ятниця, 22 Листопада

NASA підписало угоду з урядом Японії, яка продовжує присутність Японії на Міжнародній космічній станції (МКС) до 2030 року, на додаток до надання компонентів для майбутнього місячного форпосту.

Під час віртуальної зустрічі в четвер обидві сторони підписали угоду про впровадження Gateway, яка передбачає внесок Японії в місячний Gateway NASA. Gateway — це запланована космічна станція на орбіті Місяця для підтримки програми космічного агентства Artemis , яка має на меті встановити постійну присутність астронавтів на поверхні Місяця.

NASA планує запустити перші два модулі Gateway не раніше листопада 2024 року, повідомляє космічне агентство. Gateway — це міжнародний проект за участю NASA, JAXA, Канадського космічного агентства (CSA) та Європейського космічного агентства (CSA).

проект Gateway

У рамках угоди японське космічне агентство JAXA надасть частини для модуля Gateway International Habitation, включно з системою контролю навколишнього середовища та життєзабезпечення (ECLSS), функціями системи термоконтролю та камерами. JAXA також надасть космічний корабель HTV-XG для доставки матеріально-технічного забезпечення для Gateway, яке наразі заплановано не пізніше 2030 року.

У свою чергу, угода також передбачає, що NASA доставить японського астронавта до Gateway як члена екіпажу майбутньої місії Artemis. «Внесок Японії сприятиме розвитку наукових знань і захистить наших відважних астронавтів, які досліджують глибини космічного простору», — заявила віце-президент Камала Гарріс у заяві. «І це на крок наближає нас до того, щоб одного дня японський астронавт побував на Місяці». Те, що НАСА може висадити японського астронавта на поверхню Місяця, з’явилося як перспектива на початку цього року, але поки що не підтверджено.

NASA має аналогічні угоди з CSA та ESA. Канада надає роботизовану руку для Gateway в обмін на місце для канадського астронавта в місії Artemis 2, яка полетить на Місяць, але не приземлиться на його поверхню. ESA забезпечило собі три місця в майбутніх місіях Artemis і внесе два модулі в Gateway.

Уряд Японії також оголосив про намір продовжити свою участь на МКС до 2030 року відповідно до нового графіка космічної станції. У минулому році адміністрація США продовжила роботу на МКС з 2024 по 2030 рік.

«Сьогодні ми святкуємо американсько-японську співпрацю в космосі, яка ніколи не була міцнішою», — сказав Гарріс.

Exit mobile version