Дослідники з Токійського університету розробили метод покриття пальця робота живими людськими клітинами. Технологія описана у журналі Matter.
Вчені створили шарнірний роботизований палець з моторним приводом, який може згинатися та випрямлятися так само, як людський. Для рівномірного покриття шкірою дослідники опустили палець у розчин колагену та дермальних фібробластів, основних компонентів сполучних тканин шкіри людини. У результаті вийшло рівне та безшовне покриття.
Потім вчені додали шар клітин кератиноцитів епідермісу, які становлять 90 відсотків людського епідермісу, зовнішнього шару шкіри. Вони утворили водостійкий бар’єр поверх гелю.
Шкіра вийшла міцною і еластичною: вона могла розтискатися і розтягуватися під час руху пальця, не тріскаючись. Покриття показало здатність до самовідновлення: для цього необхідно накласти на нього колагенову пов’язку.
Створена штучна шкіра недосконала. Наприклад, її потрібно регулярно очищати та підживлювати необхідними речовинами. Вчені планують у майбутньому усунути ці недоліки, а також вставити в роботизований палець нігті, потові залози, волосяні фолікули та сенсорні нейрони, які забезпечать відчуття дотику.