15 листопада 2022 року кількість людей, які живуть на нашій планеті, сягнула 8 мільярдів. І в цей же час вчені почали робити припущення про те, коли ця кількість досягне піку. Одні експерти вважають, що до середини XXI століття людей на Землі стане 8,8 мільярда, а потім ця кількість почне скорочуватися, а інші – що до 2080-х років населення світу може перевищити 10 мільярдів людей.
Через досить значне зростання населення Землі збільшилася і кількість жителів найбільших міст світу. Фахівці побоюються, що це призведе до перенаселення та забруднення навколишнього середовища.
Ось 10 найбільш густонаселених міст планети.
- Токіо, Японія – 37,4 млн осіб. Площа цього мегаполісу складає всього 13 452 квадратні кілометри. Це означає, що на 1 км у середньому припадає 2642 людини. Тому однією з основних проблем у цьому місті є нестача житла. А ще містом важко пересуватися через переповнений транспорт.
- Делі, Індія – 29,3 млн осіб. Ця територія включає місто Нью-Делі (тобто столицю) та ще низку регіональних штатів. Інфраструктура міста вже застаріла, а існує місто вже понад 2 тисячі років. Серйозні проблеми в Делі із забрудненням навколишнього середовища від промисловості та доріг, а також із житлом.
- Шанхай, Китай – 26,3 млн осіб. Багато років тому Шанхай був лише невеликим селом. Сьогодні це найбільше місто у Китаї. Він славиться торговим районом Нанкін-роуд, де ви можете знайти сучасні торгові центри, традиційні китайські магазини та закусочні.
- Сан-Паулу, Бразилія – 21,8 млн осіб. Це місто – місто контрастів. Крайня бідність у ньому поєднується з розкішшю. Тут ви можете побачити хмарочоси та міські нетрі – фавели. Основна проблема Сан-Паулу – водопостачання, тому що в місті мало природних джерел питної води.
- Мехіко, Мексика – 21,6 млн осіб. Ще 1900 року в цьому місті проживало лише 500 тисяч осіб. Однак через переміщення людей із сільської місцевості до 1970-х років населення зросло до 9 мільйонів. Житла не вистачало, тому багато хто засновував незаконні нетрях по всьому місту.
- Каїр, Єгипет – 20,4 млн осіб. У цьому місті проживає 11% населення Єгипту. На сьогоднішній день у місті є серйозні проблеми із транспортом. А ще в Каїрі пустельний клімат і часто виникають піщані бурі.
- Дакка, Бангладеш – 20,2 млн осіб. Тут проводяться різноманітні фестивалі, релігійні заходи. Знаходиться у цьому місті також уряд країни, історичні будівлі (палац Німталі та форт Лалбаг). Але в сезон дощів та циклонів у місті часто бувають повені.
- Мумбаї, Індія – 20,1 млн осіб. Це фінансова та комерційна столиця Індії. Основні проблеми міста – це неякісне житло та погані санітарні умови. А дороги в Мумбаї – одні з найбільш завантажених у світі через погану інфраструктуру та громадський транспорт.
- Пекін, Китай – 19,4 млн осіб. Жителям Пекіна радять залишатися вдома через промислове забруднення повітря, часті піщані бурі, автомобільні вихлопи. Щодо щільності населення, то вона становить 4600 осіб на км.
- Осака, Японія – 19,2 млн осіб. Люди тут стикаються з такими серйозними проблемами, як постійні пробки та труднощі з пошуком пристойного житла.