П’ятниця, 22 Листопада

Космічний корабель НАСА «Люсі» виконує місію, щоб відвідати стародавні троянські астероїди Юпітера, але під час його подорожі знадобився час, щоб зафіксувати кілька зворушливих краєвидів рідної планети. NASA опублікувало зображення у вівторок, і вони служать нагадуванням про те, наскільки самотньою є наша планета.

Яскраве чорно-біле зображення від 15 жовтня показує наш мармур із плямистими хмарами на темному тлі космосу. Люсі зняла це зображення з відстані 380 000 миль (620 000 кілометрів). «Верхній лівий кут зображення включає вид на Хадар, Ефіопія, де знаходяться скам’янілості предків людини віком 3,2 мільйона років, на честь яких і був названий космічний корабель», — йдеться в заяві NASA.

15 жовтня 2022 року космічний корабель НАСА «Люсі» зробив знімок Землі. 
НАСА/Годдард/SwRI

Система термінальної камери відстеження Люсі (T2CAM) зробила зображення Землі під час послідовності калібрування приладу. Кінцевою метою системи камер буде допомогти космічному кораблю відстежувати астероїди, які він відвідає.

NASA опублікувало друге зображення, яке показує Землю та Місяць, як їх побачила Люсі 13 жовтня на відстані 890 000 миль (1,4 мільйона кілометрів). Планета і Місяць виглядають маленькими, коли вони стикаються один з одним через чорну смугу.

Можливо, вам доведеться добре придивитися, щоб помітити місяць ліворуч. 
Землю легше побачити праворуч на цьому зображенні космічного корабля Люсі.НАСА/Годдард/SwRI

Зображення були зроблені у вирішальний момент у подорожі Люсі, коли вона прямувала до Землі для першого з трьох запланованих гравітаційних допомог. «Ці обльоти Землі забезпечують Люсі швидкість, необхідну для досягнення троянських астероїдів — невеликих тіл, які обертаються навколо Сонця на такій же відстані, що й Юпітер», — повідомили в NASA.

Люсі займається цим довго. Корабель запустили наприкінці 2021 року, а його основна місія триватиме 12 років. NASA порівнює астероїди, які воно вивчатиме, зі скам’янілостями, які запропонують вченим спосіб вивчити формування Сонячної системи.

Exit mobile version