Понеділок, 16 Вересня

Часник

Свіжі зубчики знижують ймовірність виникнення деяких типів раку. Речовина фітонцидин, що міститься в зубчиках, стимулює регенерацію тільки здорових тканин та перешкоджає поділу пошкоджених хворобою клітин. Щоправда, кулінарна обробка знижує лікувальні властивості. Щоб корисні якості збереглися, краще додавати часник до готових страв. Фітонцидин руйнується за 45 секунд теплової дії. Для профілактики захворювання достатньо з’їдати 1-2 зубчики на день, корисно додавати сік часнику до трав’яних настойок.

Мигдаль

Мигдаль може допомогти у лікуванні раку мозку. Регулярне споживання мигдалю сприяє тому, щоб ракова пухлина головного мозку не розвивалася. З’їдайте жменю мигдалю щоранку, щоб зберегти своє здоров’я.

Пекінська капуста

Як і більшість зелених листових овочів, капуста добре бореться із ризиком виникнення раку. Вона містить індол, який зупиняє перетворення ураження ракових клітин.

Буряк

Буряк сприяє уповільненню зростання активних пухлин та сприяє профілактиці раку. Він містить антоціанін, що вбиває ракові клітини. Сирий буряк та його сік – це протираковий засіб. Крім того, буряк відомий тим, що знижує рівень кров’яного тиску.

Цвітна капуста

Цвітна капуста містить у собі сульфорафан. Найкраща його якість — він знищує лише ракові клітини, залишаючи здорові клітини незайманими. Речовина виділяється, коли ви ретельно жуєте. Отже, переконайтеся, що ви жуєте не менше 20 разів, перш ніж проковтнути їжу.

Морква

Нещодавні дослідження довели, що регулярне вживання моркви може захистити вас від раку, особливо раку простати. Морква забезпечує каротиноїдами, такими як бета-каротин, який перетворюється на вітамін А в організмі. Це допомагає зменшити онкологічні захворювання широкого спектру, у тому числі горла, рота, кишківника, сечового міхура та простати.

Авокадо

Авокадо містить велику кількість глутатіону, який є потужним антиоксидантом, що атакує вільні радикали, тим самим знижуючи ризик захворювання на рак. Вчені вважають, що авокадо може допомогти для лікування вірусних гепатитів, які є основною причиною раку печінки. Розімніть кілька скибочок авокадо в гуакамоле або додайте його до салату.

Томати

Дослідження вчених з різних країн довели, що раціон, багатий на помідори та продукти на їх основі (томатний сік, соуси, кетчупи і навіть консервовані супи), зменшує ризик раку легень, простати та товстої кишки. Активний протираковий компонент, що міститься в томаті, – лікопен, що надає червоного забарвлення плодам. Максимальна кількість лікопену у помідорах сорту чері. І ще запам’ятайте: чим червоніший помідор, тим більша його антиракова активність. Додавання оливкової олії до продуктів помідорів збільшує засвоєння лікопена. Щоб профілактичний ефект проявлявся, потрібно в день з’їдати два томати середньої величини або еквівалентну кількість продуктів із цього овочу.

Броколі

Потужним протираковим агентом, особливо у боротьбі з раком грудей, є капуста броколі. Вчені пояснюють корисні властивості броколі тим, що овоч містить речовину сульфорафан. Після численних тестів на тваринах вони переконалися, що сульфорафан справді знищує ракові клітини.

Він стимулює імунну систему, і та самостійно розпочинає війну проти раку. Сульфорафан діє цілеспрямовано та не вражає здорові клітини, тим самим знижуючи ризик для всього організму загалом. Він також може запобігти появі нових пухлин, що робить капусту броколі незамінним продуктом раціону навіть здорових людей. Для досягнення оптимального ефекту рекомендується з’їдати півчашки капусти на день, причому у вареному вигляді та бажано без заправки.

Брюсельська капуста

Брюсельська капуста, як овочі із сімейства хрестоцвітих, містить ті самі протиракові властивості. Крім того, брюсельська капуста також є чудовим джерелом клітковини. Високий рівень клітковини може знизити ризик раку шлунка та товстої кишки.

Імбир

Користь імбиру не обмежується лише додаванням родзинки до страв. Він має протизапальну дію, яка може допомогти боротися з раком. Він також містить інодол, який допомагає у боротьбі з раком мозку, молочної та передміхурової залози.

Сочевиця

Сочевиця, як відомо, працює на різних типах раку, включаючи рак грудей та кишечника. Вона робить корисні ферменти в організмі, а також регулює рівень цукру в крові.

Папайя

Вживаючи скибочку папайї щодня, можна зменшити ризик виникнення раку надовго. Папайя містить високий рівень вітаміну C, який запобігає всмоктуванню нітрозамінів, що викликають рак, з оброблених харчових продуктів. Фолієва кислота в папайї також мінімізує дисплазію шийки матки та рак.

Малина

Малина запобігає можливості розвитку раку товстої кишки. Малина багата на антиоксиданти, які допомагають зменшити кількість вільних радикалів. Це, у свою чергу, забезпечує протизапальні властивості, які запобігають раку і також дозволяють організму зцілити себе.

Виноград

Виноградний сік містить біофлавоноїди, які запобігають раку. У винограді ресвератрол пригнічує ферменти, які сприяють зростанню ракових клітин. Елагава кислота у винограді блокує ферменти, що сприяють зростанню ракових клітин.

Цитрусові

Містять речовини монотерпени. Вони сприяють виведенню канцерогенів із організму, що важливо для профілактики онкологічних захворювань. Проведені дослідження показали, що апельсин та лимон стимулюють роботу імунних клітин.

Вони створюють потужний заслін від ракових клітин. Грейпфрут, на думку лікарів, один із найважливіших для жіночого здоров’я продукт. Він перешкоджає розвитку раку молочної залози. Зверніть увагу, що через високу кислотність грейпфрут не варто їсти натще. Несумісний він і з деякими медикаментами. Для профілактики захворювання достатньо з’їдати один грейпфрут на тиждень.

Дія вітаміну С також перешкоджає руйнуванню та мутації клітин. Крім того, аскорбінова кислота (вітамін С) благотворно впливає на функцію імунної системи — природного мисливця за раковими клітинами, який виявляє та знищує клітини, що встигли мутувати.

Шпинат

Шпинат рекламується як один із найздоровіших продуктів на планеті. Цей багатий на поживні речовини овоч є відмінним борцем з раком, а також, за даними Американського інституту дослідження раку, поїдаючи шпинат на регулярній основі, можна знизити ризик отримання раку.

Будь-які овочі та фрукти містять деяку кількість фітокаратиноїдів та антиоксидантів, просто в овочах темно-зеленого кольору їх у рази більше. Потрібно пам’ятати, що всі ці корисні для профілактики раку речовини руйнуються при термічній обробці. Тому саме зелень є оптимальним вибором, тому що часто вживається у їжу в сирому вигляді.

Гарбуз

Захисні властивості гарбуза широко відомі. Вона запобігає виникненню раку молочної залози. Гарбуз також містить високий рівень вітаміну Е, який може викликати рак.

Персики

Персики особливо корисні для профілактики раку молочної залози. Екстракт персика може знищувати ракові клітини, не даючи розвиватися. Він також містить ту ж речовину, здатну запобігти раку мозку, яке є в мигдалі.

Гранат

Гранат та його сік можуть знизити ймовірність захворювання на рак. Жінка, яка хворіє на рак молочної залози, повинна насамперед включати до свого раціону гранат. Щоденне споживання гранатового соку може зупинити швидке поширення ракових клітин.

Місо суп

Місо вважається потужним засобом, що запобігає раку. Щоденна порція місо може значно знизити ризик розвитку раку.

Жирні сорти риби

Жирні сорти риби зменшують ймовірність раку молочної залози, простати та товстої кишки. Вони мають потужні протизапальні властивості, безпечно подовжують теломери (кінцеві ділянки хромосом).

Бразильський горіх

Бразильський горіх, як і насіння льону, містить селеніум, який знижує ризик виникнення різних типів раку. Він містить кверцетин та кемпферол, антиоксиданти, що пригнічують ріст ракових клітин. Переконайтеся, що горіхи є необробленими, щоб зберегти недоторканим селеніум у них. Уникайте солоних бразильських горіхів, оскільки вони можуть збільшити рівень натрію в організмі.

Насіння

Селенаріум – поживна речовина, що міститься в насінні соняшнику, яка може знизити ризик виникнення різних форм раку. Він містить високий рівень вітаміну Е, який пригнічує ріст ракових клітин та захищає імунні клітини від пошкодження вільними радикалами. Цинк у насінні соняшника прискорює процес загоєння. Ви можете легко включати насіння у свій раціон. Їжте їх сирими або смажте.

Оливкова олія

Оливкова є однією з найбільш здорових олій для приготування їжі. Оливкова олія може захистити від деяких видів раку – товстої кишки, молочної залози, простати та шийки матки. Дослідження показали, що оливкова олія може допомогти пухлинам стати доброякісними, якщо вони існують.

Темний шоколад

У шоколаду завжди була погана репутація через високий вміст цукру та жирів. Але це стосується лише молочного шоколаду, а темний може стати потужним союзником у боротьбі проти раку. Чим менше оброблений шоколад, тим вищий рівень антиоксидантів. Спробуйте органічний темний шоколад.

Яблука

Одне яблуко на день може допомогти уберегти себе від раку! Яблуко – це чудо-їжа, яка має величезний позитивний ефект для організму. Це може допомогти запобігти безлічі різних захворювань, включаючи рак. Переконайтеся, що ви їсте яблука зі шкіркою, оскільки вона містить пектин з високою якістю волокна.

Полуниця

Крім того, що вона смачна, полуниця може подолати ризик захворювання на рак. Полуниця – унікальна можливість боротися з раковими клітинами, що вже існують, і зупинити їх появу заздалегідь.

Антиоксиданти ягід перешкоджають перекисному окисленню стінок клітин та їх руйнуванню. Таким чином, менше ризик виникнення мутацій або «клітинних поломок», що призводять до народження ракових клітин.

Болгарський перець

Солодкий перець – джерело вітаміну С. Вітамін С зміцнює імунну систему і нейтралізує токсини, запобігаючи можливості раку. Червоний та жовтий болгарський перець є більш ефективними, ніж інші типи болгарського перцю.

Гриби

Шіїтаке, рейші, майтаке, печериці та траметес – гриби, які борються з раком. Гриби містять полісахариди – потужні сполуки, які можуть допомогти у покращенні імунітету. Вони також містять глікопротеїди, які «накидаються» на ракові клітини та запобігають їх поширенню. Печериці мають найбільш потужні протиракові властивості.

Яйця

Яйця мають протиракові властивості, але особливо корисно їх вживати з раннього віку.

Червона цибуля

Червона цибуля містить антиоксиданти та речовину, яка вбиває ракові клітини – апігенін. Це дуже потужний антиоксидант, який захищає клітини організму від раку молочної залози, товстої кишки, легень, яєчників, раку шкіри та щитовидної залози.

Насіння льону

Насіння льону знижує ризик раку майже на 54%. Це одне з найкращих джерел рослинних омега-3 жирних кислот, і вчені давно довели ефективну дію насіння. Вони містять лігнани, які блокують чи пригнічують ракові зміни. Ви можете легко інтегрувати насіння льону в супи, коктейлі, каші та макарони. Переконайтеся, що перед їжею перемололи зерна.

Квасоля

Квасоля містить велику кількість клітковини та жирні кислоти, які запобігають розвитку ракових клітин, перш ніж вони почнуть поширюватися. Рекомендується з’їдати три чашки квасолі на тиждень, щоб запобігти розвитку раку.

Бобові продукти дійсно знамениті високим вмістом білка, який при деяких припущеннях цілком може замінити тваринний білок. Цим припущенням служить кількість бобових, які потрібно вживати щодня, щоб покрити необхідність організму в білку.

Куркума

Сотні років відомо про цілющі властивості куркуми. Вона пригнічує фермент, який викликає запалення кишечника і рак товстої кишки.

Волоський горіх

Варто збільшити споживання волоського горіха, щоб запобігти раку грудей і простати. Горіхи містять систему, що підвищує активність імунних клітин, допомагаючи організму розщеплювати речовини, що викликають рак. Потрібно з’їдати по жмені горіхів щодня або їсти їх протягом дня помалу, щоб уберегти себе від раку.

Вітамін Е, або токоферол, пригнічує розмноження ракових клітин, а також збільшує їхню природну загибель, апоптоз. Крім того, 400 МО вітаміну Е знижують частоту метастазування пухлин, що вже виникли. Ще токоферол знижує ризик розвитку раку легень, у тому числі курців.

Зелений чай

Вчені з Колумбійського університету (США) на 11-й міжнародній конференції з проблем профілактики раку достовірно довели, що речовина, що міститься в зеленому чаї, поліфенол блокує зростання ракових клітин у жінок, хворих на рак грудей. Аналогічні дані було отримано в Університеті Каліфорнії у чоловіків, хворих на рак простати.

Властивості зеленого чаю також вивчає Національний онкологічний інститут США. Сьогодні достеменно відомо, що поліфенол впливає на пухлинні клітини на рівні ДНК, РНК та білків. Вчені-онкологи рекомендують для профілактики раку на день випивати 4-6 чашок зеленого чаю.

Інжир

Інжир – похідний бензальдегід, який, як повідомляється, дуже ефективний засіб у скороченні пухлин. Він також містить вітаміни А, С, кальцій, калій та магній, які зменшують апетит та прискорюють процес втрати ваги.

Гречка

Гречка корисна своїми цілющими властивостями. Гречана каша особливо корисна, якщо її вирощуванні не використовуються пестициди, така називається живої гречкою. У гречці міститься корисний компонент – кверцетин. Щоб він краще засвоївся організмом, потрібна достатня кількість вітаміну С.

Exit mobile version