Що може бути найефективнішим помічником у житті? Наша відповідь – корисна та регулярна звичка. Добре при цьому не витрачати на неї великих зусиль, щоб вона давалася легко, без надриву. У такому разі вона стане потужним ресурсом, який наповнюватиме і надихатиме вас щодня.
Подивіться на список звичок нижче і виберіть щось підходяще для себе.
Налагодити режим сну та неспання
Лягати спати і прокидатися щодня в той самий час максимально корисно для організму. Це знають усі. Але багато хто вперто ігнорує це і не бере собі в корисні звички. Чому? Лінь, небажання і ще багато інших виправдань.
Насправді дотримуватися режиму сну та неспання зовсім не складно, якщо у вас буде мотивація. Наприклад, візьміть себе на слабко, зробіть челендж і підбийте друга на те, щоб разом взяти і почати слідувати режиму сну та неспання. І тиждень дотримуйтесь цього режиму. А потім подивіться, як у вас змінилося самопочуття: оцініть об’єктивно плюси та мінуси. Впевнені, плюсів буде більше.
Робити легку ранкову зарядку
На додаток до першого пункту і сама собою ця звичка однозначно корисна для кожного. Інше питання, що ліньки – вона тут як тут, і дуже вміло знаходить 1001 виправдання, щоб не робити зарядку.
Важливо: необов’язково катувати себе вправами. Для належного оздоровлюючого ефекту досить легкої розминки, яка допоможе, як то кажуть, «кров розігнати». Візьміть і почніть: титанічних зусиль тут не потрібно, тільки частка азарту та добре ставлення до себе та свого тіла.
Пити воду після пробудження
Ця звичка покращує травлення, роботу шлунково-кишкового тракту і загалом м’яко допомагає організму прокинутися. Бажано пити воду теплою.
Що потрібно, щоби зробити цю звичку щоденним ритуалом? Просто розпочати. Поставтеся до цього процесу як до базової потреби організму, якому необхідно вгамувати спрагу. Після пробудження завжди хочеться пити: тільки замість пари ковтків з ємності з водою, що випадково потрапила під руку, підготуйте склянку теплої води.
Вимикати інформаційний шум за годину до сну
Всі ми сидимо в інтернеті та соцмережах, це наша щоденна реальність. Однак те, що ми там бачимо та читаємо, часто викликає тривожні думки, через які потім погано спиться.
Але можна завести звичку регулювати час перебування в інтернеті та поставити тимчасові рамки, з скількох і до скількох ми там, а не в реальному світі. Це значно покращить ваш емоційний стан та знизить нервозність.