Астрономи створили першу карту «галактичного цвинтаря», на якій відзначили «трупи» колись масивних зірок, які перетворилися на чорні діри та нейтронні зірки. Це цілий цвинтар, що втричі перевищує Чумацький Шлях, а його третину об’єктів викинуто з галактики. Залишки мертвих зірок демонструють принципово інший розподіл та структуру порівняно з видимою галактикою.
Нейтронні зірки і чорні діри утворюються, коли масивні зірки, що у вісім разів перевищують Сонце, вичерпують своє паливо і раптово переходять у стан колапсу. Це запускає неконтрольовану реакцію, яка розриває зовнішні частини зірки у вигляді гігантського вибуху наднової, тоді як ядро продовжує стискатися саме собою, поки стане або нейтронної зіркою, або чорною дірою.
Незважаючи на те, що за час існування нашої галактики сформувалися мільярди зірок, залишки мертвих зірок були викинуті в темряву міжзоряного простору і вислизнули з поля зору астрономів. Дослідники ретельно відновили їхній повний життєвий цикл і створили першу докладну карту, яка показує, де вони зараз знаходяться. Найскладніше для вчених пошук цих об’єктів. Вибухи наднових асиметричні, а залишки зірок викидаються з дуже високою швидкістю у випадковому напрямку. Але якщо знати силу вибуху та напрямок, то можна змоделювати, яким шляхом і де саме вони знаходяться. Щоправда тут варто враховувати складні орбіти, якими рухаються зоряні залишки.
На згенерованих картах характерні спіральні рукави Чумацького Шляху відсутні, оскільки вони повністю розмиті через вік більшості залишків та вплив енергетичних ударів наднових. Погляд із боку показує, що «галактичний цвинтар» має більш «надутий» вигляд, ніж Чумацький Шлях. Це є результатом кінетичної енергії, створюваної надновими. Але найдивовижнішим відкриттям для вчених стало те, що близько 30% нейтронних зірок через вибух викидаються у міжгалактичний простір. Деякі залишки курсують навколо Сонця на відстані лише 65 світлових років від нас. За галактичними мірками це приблизно як на задньому дворі.