Існують так звані суперлітні. У них, як не дивно, незважаючи на вік 80+, фізичні здібності та розумові функції аналогічні тим, які мають люди середнього віку. Нарешті вчені виявили, з чим це може бути пов’язано.
Команда вчених із Північно-Західного університету в Іллінойсі дійшли несподіваного висновку. Виявляється, нейрони в енторинальній корі (тобто в частині мозку, яка відповідає за зберігання спогадів) у літніх людей, які зберегли у 80+ років відмінні фізичні та когнітивні здібності, набагато більші, ніж у їх середньостатистичних однолітків.
Крім цього, в нейронах таких людей похилого віку вчені не знайшли тау-клубки, тобто аномальні скупчення білка всередині нейронів. Через такі скупчення порушується зв’язок між нейронами і розвивається хвороба Альцгеймера.
Для того, щоб зробити таке відкриття, експерти вивчили мозок шести унікальних людей похилого віку, семи людей похилого віку з середніми здібностями, шести молодих людей і п’яти людей з хворобою Альцгеймера на ранніх стадіях.
Фахівці планують провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чому нейрони у «суперлітніх» відрізняються великим розміром.