Вчені з Нідерландів змогли створити сонячні батареї з коефіцієнтом корисної дії понад 30%. Про це повідомляє прес-служба TUE.
Ефективність сонячних батарей є головним параметром нарівні з ціною. ККД більшості доступних на ринку сонячних панелей не перевищує 22% — саме така частка сонячного випромінювання перетворюється на електрику. Чим вище цей показник, тим більше енергії можна отримати з однієї й тієї ж площі.
Фахівці з Технічного університету Ейндховена подолали 30% бар’єр ефективності фотоелектричних перетворювачів. Пристрій має двошарову конструкцію з компонентами з кремнію і перовскіту. У той час як перший добре працює зі світлом у видимому та інфрачервоному спектрі, перовскіти можуть використовувати ультрафіолетове та видиме випромінювання, будучи прозорими для ІЧ. Верхній елемент має ефективність 19,7%, а нижній — 10,4%, що у сумі дає 30,1%.
Автори сподіваються, що подібна двошарова батарея зможе посилити переваги сонячної енергетики та прискорити перехід до відновлюваних джерел енергії.