Чи є у засобів для чищення термін придатності? Так є. Навіть якщо до побутової хімії додані консерванти, вона не зможе служити вічно. З часом якість погіршується, тому що речовини, що входять до складу, починають втрачати ефективність. Тому після закінчення терміну придатності вже не мають сили обіцянки виробника на упаковці, наприклад відсоток бактерій, які засіб вбиває на брудній поверхні.
Коли закінчується термін придатності засобів для чищення
Зазвичай, це вказано на упаковці. При цьому передбачається, що засіб зберігається в правильних умовах: при кімнатній температурі, далеко від сонячних променів, у деяких випадках – герметично закритим. Наприклад, якщо ви тримаєте антисептик під палючим сонцем, він втратить свої властивості раніше.
Якщо на упаковці немає позначки « Придатний до…», подивіться на дату виробництва. Як правило, з моменту виготовлення миючі засоби зберігаються в таких тимчасових діапазонах:
- Білизна – 1 рік. Але вже через 6 місяців вона починає втрачати ефективність. Крім того, білизна вимоглива до умов зберігання. Її потрібно тримати у темному приміщенні герметично закритою та краще не допускати замерзання.
- Універсальні чистячі спреї – 2 роки.
- Рідина для миття посуду – 1-1,5 роки.
- Засіб для миття підлоги – 2 роки.
- Рідке мило – 2-3 роки.
- Пральний порошок – 6-12 місяців після розкриття упаковки, 2 роки – у закритому вигляді.
- Відбілювачі 6-12 – місяців.
- Дезінфекційні спреї – 2 роки.
- Антисептик для рук – 2-3 роки.
- Засоби для чищення унітазу – 2-3 роки.
- Засоби від засорів – 1-2 роки.
- Засоби для миття вікон – 2 роки.
- Освіжувач повітря – 2 роки.
Коли наступного разу відкриєте нову упаковку засобу для чищення, позначте на ній маркером дату. Потім простіше стежитиме за терміном придатності.
Чи безпечно використовувати прострочені кошти
Загалом так. Вони не зашкодять поверхням, просто будуть менш ефективними. Щоб відчистити щось, вам доведеться взяти більше засобу або довше терти.
Але прострочені антисептики і дезінфікуючі суміші використовувати не варто. Після закінчення періоду придатності вони не зможуть вбити бактерії, а отже, не захистять вас.
Як правильно утилізувати засоби для чищення
Їх можна розвести водою і вилити в раковину. Тільки пам’ятайте, деякі засоби не можна змішувати один з одним. Наприклад, хлоровмісні відбілювачі та склади з аміаком — вони вступлять у реакцію та утворюють токсичний газ.