У процесі прийняття душу розум блукає. Іншими словами, ваш мозок у цей момент здатний перемикатися з головної думки чи завдання на другорядні. В результаті до вас може прийти чудова ідея, кажуть фахівці.
Зак Ірвінг з Університету Вірджинії в новому дослідженні пояснює, чому блукаючий розум іноді може знайти незвичайні рішення проблеми саме під час прийому душу. Мабуть, весь секрет у тому, що поставлена людиною зовсім не така безглузда, якою здається. А для її вирішення потрібен середній рівень залученості. Статтю, присвячену «ефекту душу», було опубліковано у виданні Psychology of Aesthetics, Creativity and the Arts.
Одне дослідження, опубліковане 10 років тому у журналі Psychological Science, підтвердило те, про що багато хто здогадувався. Коли ми виконуємо якесь «невибагливе» завдання, наш мозок схильний блукати. А блукаючий розум пов’язаний із творчими ідеями.
2012 року також провели одне цікаве дослідження. Учасникам потрібно було вигадати незвичайні варіанти використання предметів повсякденного побуту (припустимо, цеглини). Але перед цим добровольці займалися вирішенням різних завдань: як таких, які сильно «вантажили», так і найпростіших. Виявилося, що чим легшими були завдання, тим вищою була креативність людей.
Деякі дослідження, присвячені цій темі, дали неоднозначні результати. Наприклад, під час одного з них учасники мали дивитися або цікаві, або нудні відео. Потім їм запропонували вигадати варіанти незвичайного використання скріпки або цегли. У результаті блукання розуму в учасників призвело до збільшення таких ідей. Але лише тоді, коли добровольці дивилися цікаве, а не нудне відео.