Геолог Герман Бермудес (Hermann Bermúdez) висунув гіпотезу, згідно з якою падіння гігантського астероїда, що занапастив динозаврів від 66 до 65 мільйонів років тому, мало викликати мегаземлетрус. Докази цього припущення фахівець надасть на конференції Американського геологічного товариства 9 жовтня. Про це повідомляється у прес-релізі на Phys.org.
У 2014 році Бермудес виявив на острові Горгонілля в Колумбії відкладення, в яких містилися скляні кульки діаметром до 1,1 міліметра. Такі структури виникають, коли висока температура та екстремальний тиск розплавляють земну кору, а в атмосферу викидаються краплі розплавлених порід, які потім застигають і падають на землю.
Острів Горгоніля знаходиться приблизно за три тисячі кілометрів на південний захід від місця падіння астероїда. У цьому місці під час катастрофи на глибині 10-15 метрів нижче морського дна шари бруду та пісковика зазнали деформації, яка спостерігається сьогодні в оголеннях порід. Розломи проходять через багатий на скляні кульки шар, що вказує на те, що поштовхи мали тривати протягом тижнів і місяців.
Свідчення деформації в результаті мегаземлетрусу також збереглися в Мексиці та США. На оголенні Ель-Папалоте в Мексиці вчений спостерігав ознаки розрідження, коли підземні поштовхи змушують насичені водою відкладення текти, подібно до рідини. У Міссісіпі, Алабамі та Техасі Бермудес задокументував розломи та тріщини, ймовірно, пов’язані з мегаземлетрусом.
Згідно з розрахунками, удар викликав землетрус, при якому виділилося 10 у 23-му ступені джоулів енергії, що приблизно в 50 тисяч разів більше енергії, що виділилася при землетрусі магнітудою 9,1 на Суматрі 2004 року.