Багато залежить від нашого способу життя і від того, як ми стежимо за своїм здоров’ям. Лікарі назвали 7 способів уповільнити старіння та жити не лише довго, а й щасливо.
Звести до мінімуму кількість цукру
Пластичний хірург Ентоні Ян упевнений: цукор – ворог №1 вашої молодості.
«Кілька років тому вчені довели, щороку солодкі газовані напої вбивають 184 тисячі людей, – каже лікар. — Вони не тільки підвищують ризик діабету та ожиріння, а й спотворюють вашу зовнішність, додаючи їй роки».
Харчуватися яскраво
Чим яскравіші овочі та фрукти, тим більше в них антиоксидантів – важливих союзників у боротьбі зі старінням. Адже більша їх частина міститься якраз у пігментах, від поєднання яких і залежить колір.
«Їжте продукти різного кольору, щоб покращити здоров’я та уповільнити процес старіння», — радить доктор Ян.
Наприклад, червоний пігмент містить лікопін, корисний для серцево-судинної системи, в помаранчевий — бета-каротин, що покращує концентрацію уваги.
Чистити зуби ниткою
Це зменшить запалення ясен, яке вважають однією із причин раннього старіння.
«Запалення ясен пов’язане із серцевими захворюваннями та інсультом, а також негативно впливає на імунну систему, – каже стоматолог Майкл Розен. — Це збільшує ризики інфекції, онкозахворювань та хвороб мозку».
Не нервувати
Сказати легко зробити складно. Неможливо уникнути стресу, особливо коли довкола стільки тригерів. Але дуже важливо навчитися грамотно на них реагувати, адже вчені давно довели, що знос нервової системи тісно пов’язаний зі скороченням тривалості життя.
Контролювати рівень вітаміну D
Вітамін D вважають фундаментом антивікової метаболічної терапії. Нещодавно його нестачу в організмі пов’язали з розвитком раку легень, кишечника і щитовидки. Але переборщувати з ним теж не варто, інакше будуть негативні ефекти. Усього має бути в міру.
Пити щодня чай чи каву
2 кружки кави на день продовжують життя – це висновки вчених з дослідницького інституту серця та діабету Бейкера в Австралії. З ними згодні колеги з Лондона та Будапешта.
Подібні результати показують і дослідження класичного чорного чаю. Його сміливо можна назвати напоєм довголіття. Звичку пити чай чи каву пов’язують із низькими ризиками розвитку раку, діабету 2 типу, деменції та хвороби Паркінсона.
Харчуватись як греки
Йдеться про середземноморську дієту, багату овочами, фруктами, цільнозерновими продуктами, корисними жирами та білками. Приблизно так харчуються жителі «блакитних зон» — регіонів планети, де найбільше сконцентровано довгожителів.