Астрономи виміряли відстань між галактиками у спостережуваному всесвіті та швидкість їх руху. Про це повідомляє прес-служба Гавайського університету.
Видимий всесвіт має форму сфери із Землею, розташованої в центрі. Світло від об’єктів за певною межею ще не встигло досягти Землі, і тому кількість доступних для спостереження галактик та інших астрономічних об’єктів суворо обмежена при використанні будь-яких можливих методів.
Дослідження Cosmicflows-4 було проведено під керівництвом Брентона Таллі. Під час нього фахівці використовували вісім різних методів, щоб побудувати найповнішу і найточнішу карту всіх видимих галактик. Найбільший обсяг даних надійшов із обсерваторії Arecibo.
“Тепер, об’єднавши наші найбільш точні інструменти, ми можемо вимірювати відстані до галактик, а також відповідну швидкість розширення Всесвіту і час, що минув з народження Всесвіту, з точністю до декількох відсотків”, – пояснюють вчені.
За уточненими даними, постійна Хабла дорівнює 75,1 км/с на мегапарсек (1 мегапарсек = 3,26 млн світлових років) з похибкою близько 1,5%. Це означає, що об’єкт, віддалений від Землі на один мегапарсек, віддаляється від неї приблизно зі швидкістю 75,1 км/с через розширення всесвіту, і що далі — то швидше.
Загалом на карту було додано близько 56 тис галактик. Топологія карти відображає їхнє розташування на небі, а колір – відстань.