Для багатьох людей келих вина – обов’язкова частина вечірнього ритуалу. Хтось навіть думає, що вино — не те саме, що інші спиртні напої, а тому пити його можна в будь-яких кількостях. Однак важливо знати, як насправді цей напій впливає на наше здоров’я у довгостроковій перспективі. Отже, якщо пити вино, то згодом ви…
Набиратимете вагу
Є золоте правило: якщо ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте, рано чи пізно ви наберете вагу. Любителі вина ризикують потрапити в пастку: ми взагалі рідко сприймаємо напої як щось калорійне, але практично весь алкоголь має високу енергетичну цінність. У 150 мл вина – у середньому близько 100 калорій. Пари келихів вистачить, щоб перебрати із калорійністю.
Крім того, вино ще й нерідко закушують чимось калорійним сиром, солодощами, м’ясом. Тож не дивно, що така звичка призводить до зайвих кілограмів.
Зіткнетеся з гормональним збоєм
Вчені кажуть, що звичка регулярно випивати велику кількість алкоголю може порушити взаємодію нервової, ендокринної та імунної системи, що призведе до збою гормонального фону. А це, своєю чергою, позначиться і вашій психіці, і імунітеті, і репродуктивній функції.
Ви можете знизити ризики, якщо питимете помірно — не більше двох порцій на день для чоловіків і однієї порції для жінок. Одна порція – це приблизно 150 мл вина.
У цьому важливо пам’ятати: абсолютно безпечних доз алкоголю немає.
У вас почнуться проблеми зі сном
Є люди, які кажуть, що алкоголь допомагає їм швидше заснути. Справді, келих вина нажене на вас сонливість, тільки ось якість сну сильно постраждає. Після того, як спиртне метаболізується, ви ризикуєте прокинутися посеред ночі, і заснути потім буде дуже складно. А вже після пробудження ви напевно мучитиметеся від запаморочення, головного болю, проблем з увагою, нудоти та метеоризму.
Ви зміцните серце та судини. Чи ні
Вино нерідко вважають напоєм, скоріше корисним для серцево-судинної системи. З одного боку, це так. У цьому виді спиртного є флавоноїди та ресвератрол, які позитивно впливають на здоров’я. Ці сполуки допомагають знизити рівень шкідливого холестерину та резистентності до інсуліну.
Однак не варто вважати вино ліками: хронічне вживання великих доз спиртного призводить до алкогольної кардіоміопатії, що послаблює серцевий м’яз.
Ви вб’єте здоров’я печінки
Вважаєте, що вино — напій не надто міцний, а отже, не такий шкідливий? Поспішаємо засмутити — з його допомогою також можна загробити печінку. Цей орган відповідає за розщеплення та метаболізм поживних речовин та сполук у нашій крові. А ще печінка обробляє алкоголь.
Той, хто п’є занадто багато, підвищує ризик одразу трьох проблем із печінкою: жирової хвороби печінки, алкогольного гепатиту та цирозу.