Бруд на кухні в основному жирний – бризки, що розлітаються під час смаження, жирна плівка від пари, не поглиненої витяжкою, пил, що осів на жирну плівку. У таких умовах доведеться забути про звичайні засоби для чищення.
Якщо ви хочете, щоб кухня була дійсно чистою, губки та засоби для миття посуду недостатньо. Доведеться вдатися до додаткових методів, завдяки яким засяють навіть міжплиткові шви.
Усунення жиру
Для чищення плитки від жиру приготуйте оцет та харчову соду. Змішайте їх разом у рівних частинах. Отриману суміш нанесіть на плитку та залиште на 15–20 хвилин, а потім протріть вологою тканиною.
Усунення застарілого бруду
Якщо не мити плитку кілька тижнів, жир і пил, що вбрався в нього, висохнуть, що значно ускладнює чистку. Але навіть дуже стійкі забруднення можна забрати. Для цього треба змішати оцет та воду в однакових кількостях і розпорошити пульверизатором на поверхню.
Повторіть процедуру, якщо рідина випарується. Зачекавши 10-15 хвилин, треба змочити в цьому розчині губку і помити поверхню. У запущених випадках можна додатково потерти поверхню зволоженою содою.
Як почистити стики
Чищення швів між плитками вимагає більше часу і терпіння, тому що поверхня там шорстка і збирає на себе максимум бруду.
Крок 1. Нанесення засобу для чищення.
Нанесіть засіб для чищення на ваш вибір і залиште на 10–15 хвилин. Засіб можна придбати, а можна приготувати самостійно.
Варіант 1. Змішайте оцет та воду у співвідношенні 1:1.
Варіант 2. Якщо оцту замало, використовуйте харчову соду. Змішайте її з невеликою кількістю води, щоб вийшла паста, яку можна наносити на шви.
Варіант 3. З’єднайте перекис водню із харчовою содою у співвідношенні 1:2. Нанесіть отриману пасту на шви, залиште на 10 хвилин. Перекис з содою мають відбілюючий ефект, допомагаючи відновити початкову білизну стиків.
Крок 2. Механічна чистка
Використовуйте м’яку щітку (можна зубну), щоб видаляти бруд на стиках. Добре потріть забруднені місця. При необхідності змочіть щітку в засобі для чищення додатково.
Крок 3. Видалення залишків засобу для чищення
Змийте залишки засобу вологою тканиною, а потім промийте всю поверхню теплою водою.
Якщо бруд, особливо в стиках, занадто старий, можна вдатися до використання хлору. Таке трапляється, найчастіше, коли доводиться заселятися в квартиру після неохайних мешканців або упорядковувати кухню в гуртожитку.
Відбілювач на основі хлору – сильнодіюча хімічна речовина, і його використання пов’язане з різними ризиками – від отруєння забрудненим повітрям до опіків шкіри, пошкодження поверхні плитки та швів. Тому вдаватися до цього методу можна тільки в крайніх випадках і дотримуючись обережності.