Килими на підлозі створюють особливий затишок, утеплюють приміщення і навіть перетворюють інтер’єр. Мінус полягає в тому, що килим може постійно ковзати по підлозі. Є 5 способів, які допоможуть запобігти ковзанню. Це особливо важливо для маленьких килимів, які мають незначну площу.
Підкладка
Якщо встановити підкладку, можна уникнути ковзання. Також завдяки підкладці можна трохи утеплити підлогу. Простий приклад: якщо укладена підкладка, килим буде теплішим. Попередньо необхідно виміряти параметри килима та підібрати підкладку оптимального розміру.
Підкладку рекомендується кріпити на килимову стрічку, можна використовувати звичайний двосторонній скотч. Багато фахівців рекомендують використовувати будівельну підкладку, вона відрізняється практичністю та універсальністю.
Деякі люди як підкладку використовують липку сітку для штукатурки. Вона демонструє хороший ефект, проте на підлозі можуть залишитися неприємні сліди, тому недоліки такого методу слід враховувати.
Герметик
Герметик слід застосовувати відповідально з огляду на базові рекомендації. Його не можна наносити безпосередньо на підлогу, тому що залишаться сліди, яких в подальшому не вийде позбутися. Герметик повинен наноситися на звороті килима по всій довжині. Бажано робити відстань між лініями 10 см.
Важливо зачекати на повне висихання герметика. Якщо на упаковці написано 6 годин, краще почекати 12. Коли герметик добре просохне, його потрібно помацати рукою і переконатися, що він не залишить плям на підлозі. Такий спосіб рекомендується використовувати для килимків, призначених для ванної кімнати, адже ковзання може становити справжню небезпеку для здоров’я.
Гумові ущільнювачі з стороною, що клеїться
У будівельних магазинах можна купити гумові ущільнювачі, які призначені для вікон та дверей. А чому б їх не використовувати для килима? Достатньо перевернути килим та наклеїти ущільнювачі по всьому периметру. Таким нехитрим способом можна отримати гарний захист від ковзання.
Якщо не вдається знайти схожі ущільнювачі, можна використовувати різні гумові вироби чи прокладки. Їх слід попередньо нарізати на дрібні частини, нанести клей та притиснути до килима. Метод можна назвати одним із найпростіших, а при необхідності можна легко відокремити гумові ущільнювачі від килима.
Рідкий латекс
Рідкий латекс – це сучасний матеріал, який використовується багатьма дизайнерами під час облаштування інтер’єру. Достатньо з вивороту килима нанести латекс, дочекатися його висихання. Метод цілком робочий, проте важливо грамотно підібрати латекс. Він повинен добре застигнути, щоб на підлозі не залишилося плям та інших слідів.
Стрічка-липучка
Простіший спосіб навіть складно уявити. Стрічку-липучку можна купити в будь-якому будівельному магазині. За допомогою неї можна закріпити різні поверхні. Слід зазначити, що такому способу можна досягти якісної фіксації.
Спочатку потрібно зняти з липкої стрічки захисну плівку та приклеїти її до підлоги. Друга частина має закріпитися на внутрішній стороні килима. Далі потрібно покласти килим на липку основу та добре притиснути. Незважаючи на високу ефективність, даний метод вважається одним із найскладніших.