Шторка у ванній кімнаті постійно взаємодіє з вологою та різними миючими засобами. Згодом з’являється пліснява та інші забруднення. Тому варто розібратися, як освіжити штору у ванній кімнаті, застосовуючи ефективні методи.
Прання у пральній машині
Багато штор можна сміливо прати в пральній машині. Звичайно, попередньо необхідно ознайомитися з біркою та рекомендаціями від виробника. Є винятки, коли шторку прати не можна.
У пральну машину вона укладається разом із іншими речами. Тут важливо враховувати колір, адже шторка може віддати свій колір, або вона забарвиться від речей. Максимальна температура при пранні має становити 40 градусів.
Є цікавий прийом: під час прання потрібно додати трохи оцту. Завдяки цьому вдасться позбутися неприємного аромату та залишків цвілі. Додавати сіль чи харчову соду не рекомендується, адже вони можуть пошкодити поверхню шторки.
Оцет проти плісняви
Грибок і пліснява часто з’являються на поверхні шторок. Вся справа у підвищеній вологості, як показує практика, навіть якісна вентиляція може не допомогти вирішити цю проблему. Щоб позбавитися цвілі на шторці, потрібно приготувати:
1) М’яку щітку.
2) Соду.
3) Оцет.
Спочатку потрібно спробувати очистити забруднення за допомогою щітки та звичайних миючих засобів. Якщо пліснява тільки почала проявлятися, особливих проблем виникнути не повинно. У запущених випадках потрібно зробити розчин за такою схемою:
• у тазик набирається тепла вода;
• додати 150-200 мл оцту;
• кілька ложок харчової соди.
Час замочування має становити близько 30 хвилин. Після цього потрібно дістати штору та ретельно її прополоскати. Мінус цього методу полягає в їдкому запаху оцту, проте він швидко вивітрюється.
Хлорка та різні засоби
Для боротьби з пліснявою можна використовувати різноманітні засоби. Найпопулярнішим можна назвати «Доместос», проте підходять й інші, достатньо звертати увагу на склад. Сучасні засоби допоможуть позбавитися багатьох забруднень, однак слід пам’ятати про раціональність.
Якщо це агресивні речовини, відтінок штори може змінитися. Також не варто обдавати штору для ванни окропом, адже можна пошкодити матеріал чи виникнуть інші серйозні проблеми. Після застосування спеціальних засобів, штору обов’язково потрібно прополоскати.
Нашатирний спирт
Нашатирний спирт можна назвати ефективним рішенням, проте є ризики. Спирт може пошкодити малюнок або залишаться невеликі плями після очищення. А хіба це страшно, якщо він ефективно справляється з пліснявою та грибком?
Застосовувати у чистому вигляді спирт не варто. Достатньо змішати 3 частини спирту та 1 частину перекису водню. Розчин наноситься на пошкоджене місце на 15 хвилин. Після цього цвілі можна позбутися мильним розчином і м’якою губкою.