У Львівській області було закладено фундамент першої в Україні школи, надрукованої на 3D-принтері, яка буде збудована у зоні бойових дій.
Амбіційний проект, який ніколи раніше не здійснювався на місцях в умовах продовження конфлікту, був ініційований та профінансований некомерційним технологічним та гуманітарним стартапом TEAM4UA у співпраці з міською владою та компаніями, які впроваджують 3D-технології в Україні.
За даними міністерства оборони країни та українського проекту «Врятувати школи», який відстежує усі пошкоджені та зруйновані школи в країні з початку російського вторгнення 24 лютого, в Україні було пошкоджено або зруйновано понад 2000 шкіл шляхом їхнього обстрілу.
За даними міжнародної гуманітарної організації World Vision, близько 3,6 мільйона дітей ризикують пропустити заняття, а 1,5 мільйона ризикують отримати проблеми із психічним здоров’ям.
Багато благодійних та міжнародних некомерційних організацій б’ють на сполох з приводу тяжкого становища школярів в Україні. “Конфлікт ставить під загрозу майбутнє цілого покоління українських дітей”, – сказала Дженніфер Нільсен, директор кризового реагування організації World Vision Ukraine.
У Львівській області, де буде збудовано школу, офіційно зареєстровано 250 тисяч вимушених переселенців, з яких понад 75 тисяч дітей.
Будівництво стін школи за допомогою 3D-принтера буде швидшим і дешевшим, ніж будівництво нової будівлі з бетону з нуля, згідно з технічним стартапом, що, за його словами, може зайняти до двох років. Більше того, проект набагато стійкіший, ніж традиційні методи будівництва.
«Це заощаджує час. Це ефективно з погляду витрат на електроенергію, і це буде швидко», – сказав Чарльз Тіне, член стратегічного комітету TEAM4UA. «Вироблені будівлі дуже довговічні, вони служать довго. Утеплення зроблено дуже якісно. Це довгострокова робота, і коли вона буде закінчена, ви зможете запакувати свій принтер, завантажити його у вантажівку та переїхати в інше місце».
Успіх цієї ініціативи може спричинити зростання використання 3D-технологій для реконструкції зруйнованих будівель в Україні, зокрема житлових будинків. За даними TEAM4UA, по всій країні потрібно відновити понад 10 000 будинків.
Кінцева мета, за словами Чарльза Тіне, полягає в тому, щоб привезти в Україну 15 3D-принтерів, навчити українців їх використанню, зібрати уламки будівель, зруйнованих війною, і переробити цей бетон для друку нових будівель.