Від болю в спині страждає багато хто. Пов’язано це з тим, що майже кожен рух, який здійснює людина, задіює якимось чином хребет. Тобто спина постійно піддається стресу та напрузі. Існує багато різновидів болю у спині. І ось шість найпоширеніших причин такого болю.
- Розтягнення м’язів чи зв’язок. Відчуватися це може як раптовий колючий локалізований біль. Причому він посилюється, якщо ви якимось чином задієте м’яз. Можуть також виникнути набряки, синці, почервоніння.
- Остеоартрит. Це найпоширеніший вид артриту. Через нього може статися звуження простору навколо спинного мозку чи нервів. Найчастіше це виникає в ділянці шиї або в нижній частині спини. У разі людина відчуває біль в ногах, оніміння, поколювання, часом – м’язову слабкість.
- Випуклість міжхребцевого диска. Матеріал, що знаходиться всередині хребетного диска, може випинатися та давити на нерв. Зазвичай такий біль виникає в ділянці попереку і поширюється на стегна, ноги, сідниці. При виконанні фізичних вправ цей біль може посилюватися, а зменшується він, коли людина перебуває у стані спокою.
- Грижа диска хребта. Також цей стан називають розривом дисків або зміщенням дисків. Біль через це виникає частіше, ніж за опуклості диска. Залежно від розташування грижі вона може призвести до таких симптомів, як оніміння, біль, слабкість в одній або обох ногах, причому симптоми зазвичай заіпають лише одну сторону тіла.
- Ішиас. У цьому випадку з’являється гострий стріляючий біль, який поширюється вниз від нижньої частини спини. Як правило, уражається лише одна сторона тіла.
- Дегенеративне захворювання дисків. Воно може розвиватися із віком. Вся річ у тому, що згодом хребет стає менш гнучким. Симптомів цього захворювання може і не бути.
У більшості випадків біль у спині сам проходить через шість-вісім тижнів, якщо давати собі відпочинок після підняття важких речей, прикладати до області, де виникає біль, лід або тепло, розтягуватися, використовувати безрецептурні знеболювальні. Також допомогти може фізіотерапія.
Але якщо у вас був рак або якщо ви відчуваєте наступні симптоми (якщо біль не проходить взагалі або дуже сильний, особливо коли ви лягаєте спати або ночами; поширюється вниз на одну або обидві ноги; викликає поколювання, оніміння, слабкість в одній або обох ногах пов’язану з набряком, почервонінням спини, лихоманкою, з’являється при випадковій втраті ваги, виникає при проблемах із сечовим міхуром або кишечником), то обов’язково зверніться до лікаря. Також звернутися за допомогою необхідно, якщо біль з’явився після падіння чи іншої травми.