У холодну пору року, точніше, взимку, водії можуть зіткнутися з різними неприємностями. І вони стосуються не лише шин.
Згідно зі статистикою, з настанням снігопадів та появою ожеледиці збільшується і кількість аварій на дорогах. У різних рекомендаціях водіям йдеться про те, що швидкість у цьому випадку потрібно знижувати до краю. Також не можна обганяти інших, а ще важливо пам’ятати про безпечну дистанцію між автомобілями. Ось із чим ви можете зіткнутися в зимовий час при керуванні автомобілем.
- Туман. Він небезпечний і взимку. Якщо ви пересуваєтеся туманом, то включайте всі можливі фари. З ними розглянути щось стає складніше, зате інші вас точно помітять. Крім того, у тумані всі кольори, крім червоного, стають іншого відтінку. Наприклад, жовтий – червонуватим, зелений – жовтуватим.
- Мокре (слизьке) дорожнє покриття. В цьому випадку гальмувати завжди потрібно уривчасто. Навіть якщо ваш автомобіль має систему АБС. Уповільнюватися необхідно природним чином, зчеплення при цьому не відпускати та торкатися педалі гальма дуже обережно. Різко гальмувати не можна, інакше вас занесе, а передачі потрібно переключати виключно на прямій ділянці шляху. Для того, щоб освоїти прийоми правильного гальмування на такій дорозі, можна пройти курс контраварійної підготовки та проф. водійської майстерності. Якщо ви в перший сніговий чи морозний день виїхали на дорогу, то спочатку на безлюдній вулиці зробіть кілька різких розгонів та гальмувань. Це допоможе “відчути” машину.
- Снігові кучугури. На випадок, якщо ви застрягнете в кучугурі, у вас із собою взимку завжди повинні бути лопата, буксирувальний трос, проводи прикурювання, світловідбивний жилет, знак аварійної зупинки тощо. У деяких випадках може допомогти «розгойдування» автомобіля, зниження тиску в провідних колесах до 1,2-1,5 атмосфер.
- Технічний стан автомобіля. Взимку особливо важливо, щоб ваша машина була справною. Якщо ви в цьому не впевнені, то краще не їздіть на ній у зимовий час взагалі або хоча б перечекайте кілька днів після снігопадів.