Зразок равлика, про який йде мова, називається Archaeocyclotus brevivillosus, і його довжина становить трохи більше 1 дюйма (26,5 міліметра) з короткими волосками на панцирі, схожими на щетину. Скам’яніла деревна смола зберегла равлика, відкривши вченим вікно в стародавній світ тварини.
Можливо, ви вперше чуєте про волохатого равлика, але вчені знають про це. «Це вже шостий вид Cyclophoridae з волохатими панцирами, групи тропічних наземних нігтів, знайдених на даний момент у мезозойському бурштині», — сказала Адрієнн Джохум у заяві дослідницького інституту Зенкенберга у вівторок.
Відкриття скам’янілого равлика підживлює деякі тривалі питання про волосся на мушлях равликів. Деякі сучасні равлики також мають волоски, і волоски з’явилися у різних, віддалено споріднених видів. Яка мета? Схоже, що волосся дало викопному равлику якусь еволюційну перевагу.
Джохум запропонував кілька ідей щодо корисності волосся. Вони могли допомогти равликам краще триматися на рослинах або дозволити їм регулювати температуру, збираючи краплі води. Інші можливі використання могли бути як камуфляж або захист від хижаків. «І, нарешті, не можна виключити, що волоски дали перевагу в статевому відборі», — сказав Джохум.
Липка смола сочиться з дерев і твердне навколо нещасливої фауни чи флори, заморожуючи їх у часі та допомагаючи створити картину того, яким було життя так давно. Равлик — лише останній у ряді захоплюючих бурштинових відкриттів. Можливо, призначення волосків мушлі все ще досліджується, але це точно робить життя стародавніх равликів захоплюючим.