Вчені з Трініті-коледжу в Дубліні розкрили секрет опору вірусним інфекціям, проаналізувавши імунну систему жінок, які зазнали зараження гепатитом С у результаті переливання крові понад 40 років тому. Результати опубліковані в Cell Reports Medicine.
Між 1977 та 1979 роками в Ірландії кілька тисяч жінок зазнали впливу вірусу гепатиту С, отримавши ліки проти резус-конфлікту під час вагітності. Препарати виготовили з плазми крові, донор якої хворів на гепатит С. Але захворіли не всі жінки. В одних інфекцію подолав імунітет, інші зовсім не заразилися, оскільки були несприйнятливими до гепатиту С. Вчені припустили, що жінки, які побороли вірус, мали посилену вроджену імунну відповідь.
Авторам вдалося знайти та запросити до дослідження 40 жінок зі стійкої групи, а також 90 жінок, які були інфіковані. 20 жінок із кожної групи здали зразок крові, який вчені стимулювали молекулами, що імітують вірусну інфекцію та призводять до активації вродженої імунної системи. Вони виявили, що стійкі до інфекції жінок мали високі рівні інтерферону I після стимуляції. Ці молекули відіграють ключову роль у противірусній відповіді. Ця робота може змінити уявлення вчених та лікарів про імунітет та захист від вірусів.