Прання пуховика викликає чимало запитань у всіх господарок. Будь-яка помилка в процесі прання може призвести до того, що він втратить свій зовнішній вигляд та властивості. Тому варто розібрати основні правила прання пуховика, які є ключовими.
Підготовка
Прати пуховик можна тільки в одному випадку – на бирці немає знаку, що це забороняє. Саме з бирки все й має починатися.
Деякі люди за звичкою намагаються прати сучасні куртки, не враховуючи, з якого матеріалу вони виготовлені. Якщо жодних обмежень немає, можна приступати до підготовки:
- Перевірити кишені та витягнути всі сторонні предмети.
- Якщо є серйозні забруднення в певному місці, пляму попередньо варто обробити. Тип обробки залежить від тканини та особливостей догляду.
- Усі блискавки та гудзики необхідно застібнути. Якщо цього не зробити, у процесі прання можна пошкодити фурнітуру.
- Усі хутряні деталі потрібно відстібнути.
- Перед пранням річ вивертається навиворіт.
Перед пранням куртку необхідно оглянути. Непоодинокі ситуації, коли рвуться шви або виявляються інші пошкодження. Прати річ у цьому випадку не варто, адже пошкодження можуть лише посилитись.
Який засіб для прання використовувати
Неправильний вибір прання може призвести до пошкодження ущільнювача, зміни кольору тканини або появи розводів на поверхні.
Якщо пуховик виготовлений із синтепону, допустимо використовувати порошки та гелі для делікатних тканин. Як показує практика, вони залишають менше слідів.
Якщо ущільнювач натуральний, застосовувати звичайні порошки неприпустимо. Справа в тому, що у 95% випадків ущільнювач втратить свої властивості. Щоб не зіпсувати річ, рекомендується купувати спеціальний гель для прання, що запобігатиме склеюванню пуху.
Як правильно прати
Деякі сучасні моделі мають функцію «пуховики». Якщо його немає, потрібно вибрати «делікатне прання» або «шерсть».
Максимальна температура не повинна перевищувати 30 градусів. Особливу увагу слід приділяти оборотам, вони не повинні перевищувати 500.
По можливості слід включити додаткове полоскання, щоб напевно позбавитися розводів. У барабан разом з речами варто укладати тенісні м’ячики для прання, вони запобігають склеюванню пуху та інших наповнювачів.
Технологія сушіння
Можна ідеально випрати куртку, але неправильно висушити її, через що річ буде зіпсована безповоротно. Є кілька основних правил:
- Річ краще залишати сохнути навиворіт.
- Усі блискавки розтягуються.
- Кишені вивертаються.
- Пуховик повинен сохнути у вертикальному положенні на вішалці.
- Приміщення для сушіння повинне добре провітрюватися.
- Поруч із курткою не повинно бути опалювальних приладів. Також варто виключати вплив прямого сонячного проміння. Такої помилки припускаються багато людей, а через це може пошкодитися покриття.
У процесі сушіння необхідно постійно контролювати стан пуховика.
Як розправити пух, якщо він збився
Якщо пух збився в одну грудку, можна покласти пуховик на рівну поверхню і почати розминати голими руками. Щоб трохи прискорити процес, пуховик можна струсити. Процес досить тривалий, проте показав хорошу ефективність.
Другий спосіб – це використання пилососу та вакуумного пакету для одягу. Суть: пуховик вміщується в пакет. За допомогою пилососу викачується повітря усередині пакета. Декілька повторів допоможуть позбутися грудок пуху.