Решітка на плиті регулярно забруднюється. Хазяйкам доводиться витрачати чимало часу та своїх сил, щоб очистити її. Тому варто згадати 7 способів, які допоможуть швидко та якісно очистити решітку на плиті.
Виварювання
Для випарювання необхідно підготувати велику ємність та набрати теплої води. Далі решітку поміщають в ємність на кілька хвилин.
Тут діє таке правило: що вище температура, то швидше розм’якшиться жировий наліт. А коли це станеться, позбутися жирових слідів буде простіше.
Відпарювання
Метод підійде для тих, хто має вдома пароочисник. Метод схожий на виварювання, але доведеться витратити більше часу.
Суть методу: потрібно взяти пароочисник і спрямувати струмінь пару на прути. Цей спосіб ефективний тільки в тому випадку, якщо забруднення не серйозні. Якщо жир накопичувався на решітці кілька років, то цей спосіб вимагатиме багато часу та зусиль.
Харчова сода
Харчова сода – це унікальний продукт, який можна сміливо використати не лише у кулінарії. Необхідно взяти соду та воду, змішуючи інгредієнти у співвідношенні 1 до 2. За підсумком має вийти кашка, яка наноситься на забруднені ділянки. Застосовуючи такий метод, варто пам’ятати, що сода є своєрідним абразивом, тому на поверхні можуть залишитися незначні подряпини.
Гірчичний порошок
За своїми властивостями він нагадує харчову соду, проте є відмінність, тому що його можна використовувати для чавунних та емальованих решіток. Гірчичний порошок поєднується з водою у співвідношенні 1 до 2. Кашка наноситься на забруднені ділянки на кілька годин. Після цього необхідно очистити та промити всі залишки. Гірчичний порошок за своїми властивостями не поступається навіть дорогою хімією.
Господарське мило
За допомогою господарського мила можна позбутися навіть старого нагару.
Суть: потрібно зробити з тертого мила концентрований мильний розчин. Він наноситься на решітку на кілька годин. Господарське мило добре розчиняє забруднення, тому подальше очищення стане більш комфортним та швидким.
Прожарювання
Кардинальний метод, який показав ефективність. Необхідно помістити решітку на відкритий вогонь і дочекатися, коли вона добре прожариться. Завдяки такому способу можна позбутися навіть старих забруднень. Мінус полягає в тому, що при прожарюванні з’явиться неприємний аромат. Даний спосіб не рекомендується використовувати у закритому приміщенні, краще винести решітку на відкрите повітря.
Механічна чистка
Механічну чистку є сенс застосовувати тільки для чавунних решіток. Справа в тому, що через таке чищення можна пошкодити поверхню і залишити на ній подряпини.
Суть методу: потрібно взяти жорстку щітку та почати терти поверхню. Прийде витратити чимало зусиль і часу, але у разі серйозних забруднень іншого варіанту може і не бути.