Лимонна м’ята, або, як її найчастіше називають, меліса, відноситься до різновиду багаторічних трав’янистих рослин із сильним та унікальним запахом. Особливі лікувальні властивості та приємний запах, яким володіє рослина, застосовується як у медицині, так і в інших напрямках. Одним із способів застосування є використання меліси у приготуванні зеленого чаю.
Корисні властивості
Те, що меліса має низку дивовижних і корисних властивостей, було помічено дуже давно. Греки використовували рослину для зміцнення волосся, для покращення роботи органів травлення, при лікуванні різних нервових та психіатричних захворювань.
Інші народності також застосовували рослину з метою зміцнення здоров’я. Авіценна у своїх працях стверджував, що напій, виготовлений на основі меліси, знижував ризик появи та розвитку серцевих захворювань. Також він радив регулярно вживати напій для категорії людей, у яких спостерігався підвищений артеріальний тиск, схильність до неврозів та психічних розладів.
Слов’янські народності також здавна навчилися використовувати рослину для профілактики та лікування захворювань. Вони просушували стебла та листя меліси і, заливши їх окропом, готували цілющий напій. Настоянка чи трав’яний чай допомагали лікувати людей, у яких спостерігалися стрибки артеріального тиску, неврози, психічні зриви та депресії.
Трохи пізніше, коли склад рослини був вивчений більш ретельно, виявилося, що меліса має низку додаткових властивостей.
- Антисептичні та жарознижувальні властивості дозволяють використовувати рослину для лікування застуд.
- Присутність дубильних речовин, танінів, сапонінів, флавоноїдів, органічних кислот та безліч різних мікроелементів. Ця особливість дозволяє використовувати мелісу у приготуванні напоїв, що регулюють роботу органів травлення.
- Вітаміни та ефірні олії. Присутність у настоянці з меліси низки ефірних олій сприяє зміцненню нервової системи, вирівнюванню психологічного стану.
Тепер, коли ця рослина та особливості його впливів на організм вивчені, відвар або чай з меліси застосовують як:
- потогінний;
- сечогінний;
- протизапальне;
- заспокійливе;
- антидепресант;
- протигрибкове;
- протимікробне;
- очищувальне;
- протиблювотне;
- тонізуюче;
- зміцнююче.
Найкраще вживати напій у теплому вигляді, при цьому він корисний як для дорослих, так і для дітей.