Взимку вікна зовні брудняться не так швидко, як зсередини. Виною тому конденсат, що збирається на шибках, а потім стікає на підвіконня. Стікаючи на підвіконня в калюжі, конденсат залишає після себе плями, що в’їлися, а іноді і зовсім провокує появу цвілі і грибка. Ось порада, яка допоможе прибрати конденсат із вікон одним рухом руки.
Можна спробувати витерти шибки серветкою, але це все одно, що мити їх щодня, витираючи потім насухо і поліруючи розводи. Наступного ранку волога повернеться на своє місце, ніби її й не прибирали. Тому спочатку потрібно розібратися в причинах.
По-перше, закони фізики ніхто не скасовував, і навряд чи це вийде. Через різницю температур по обидва боки скла конденсат буде збиратися знову і знову. Можна спробувати підвищити температуру всередині приміщення, якщо це можливо. Але що більша площа вікна, то довшою буде сума в рахунку за комуналку.
По-друге, щоб якось мінімізувати наслідки, потрібно прибрати рослини з підвіконь, тим більше якщо вони стоять впритул одна до одної.
По-третє, причиною конденсату є білизна, що сохне. Через неї підвищується вологість усередині приміщення. Якщо інших варіантів немає, то проблему доведеться вирішувати лише частим провітрюванням. Те саме можна порадити тим господиням, у яких на кухні постійно дим – провітрюйте частіше.
Як боротися з конденсатом
Найпростіший і найдоступніший кожному варіант – це залишити на підвіконні контейнери або інші ємності з кам’яною сіллю. Вона активно вбиратиме надлишки вологи, а після того як промокне остаточно, її залишиться тільки просушити в духовці або на сковороді і висипати назад. Вікна будуть ідеально чистими, і не доведеться витирати насухо ні скло, ні підвіконня.