Правильно підібране щоденне меню в найхолоднішу і темнішу пору року підтримає наш імунітет, «розжене» метаболізм, захистить від пересихання та пошкоджень шкіру та волосся та наповнить енергією. Ми підібрали кілька продуктів, які взимку варто їсти частіше – щоб було не лише смачно, а й корисно.
Огірки та помідори
Так, можливо, зимові овочі не такі смачні, як літні та осінні, але не варто від них відмовлятися. Огірки, наповнені водою, допомагають наситити нашу шкіру вологою зсередини – взимку це особливо актуально. А томати допомагають шкірі виробляти колаген – теж дуже важливо взимку, коли через холод та підвищену сухість вона особливо схильна до утворення зморшок.
Шоколад
Чорний шоколад – джерело антиоксидантів, які корисні для здоров’я серцево-судинної системи, підтримують активну роботу мозку та навіть захищають від старіння нашу шкіру. Крім того, кілька шматочків шоколаду допоможуть “розігнати” наш метаболізм – взимку це особливо актуально.
Какао
Гарячий солодкий какао, обов’язково зварений на цілісному молоці – найзимовіший напій. По-перше, він допомагає покращити настрій та протистояти зимовій депресії. А, по-друге, молочний жир необхідний для нашої фігури та краси нашої шкіри.
Квашена капуста
Зима – саме час вирушати на ринок і купити трохи квашеної капусти. Вона не тільки багата на вітамін С, але й містить багато пробіотика, який підтримує здоров’я нашого кишечника. До речі, якщо у вас є симптоми тривожного розладу, депресії або просто переживаєте підвищений стрес, квашена капуста допоможе вам заспокоїтися і прийти в норму: корисні бактерії, «виробництву» яких допомагає капуста, виробляють до 80% всього серотоніну, який і допомагає нам відчувати себе щасливими та бадьорими.
Часник
Продукт «два-в-одному»: корисний для зміцнення імунітету та запобігання ГРВІ, а ще в ньому багато пребіотиків, якими харчуються корисні кишкові бактерії. Дослідження, результати якого було опубліковано у виданні Food Science and Human Wellness, показало, що вживання часнику – ефективний спосіб запобігання багатьом шлунково-кишковим захворюванням.
Курячі яйця
Ще один продукт з подвійною користю: високий вміст білка допомагає нам довше залишатися ситими і не перекушувати (а значить, ми наберемо менше шкідливих «зимових» кілограмів), а по-друге, в яєчному жовтку багато вітаміну D, якого нам усім не дуже вистачає взимку.
Лосось
«Дикий» лосось – безперечний чемпіон із вмісту вітаміну D. Достатньо з’їдати дві порції цієї риби на тиждень, щоб підтримувати необхідний рівень «сонячного» вітаміну в організмі.