Міжнародній космічній станції довелося скасувати черговий вихід у відкритий космос. Однак цього разу прогулянку скасували через те, що МКС щонайменше вдруге цього року доводиться уникати російського космічного сміття. Космічна станція, яку наразі планується вивести з експлуатації в 2030-х роках, кілька разів у 2022 році виявляла проблеми, спричинені російськими космічними кораблями.
Перший раз, коли МКС довелося повернути, щоб уникнути російського космічного сміття цього року, це сталося ще в червні. Це сміття стало причиною антисупутникового випробування 2021 року. Цього разу, як зазначає NASA, вихід у відкритий космос було скасовано, коли уламки старого верхнього ступеня Фрегата пролетіли в межах чверті милі від космічної станції.
Вихід у відкритий космос перенесли на сьогодні. На щастя, астронавти, які беруть участь у цьому, зможуть нарешті розпочати встановлення нового набору сонячних батарей. Як зазначалося вище, це не перший випадок, коли МКС доводиться повертати, щоб уникнути російського космічного сміття, і навряд чи останній. Але Росія також не єдина країна, де там літає тонна уламків.
Головоломка космічного сміття вже багато років викликає занепокоєння астрономів. Є навіть занепокоєння, що кількість уламків на орбіті навколо нашої планети одного дня може перешкодити нам зняти інші космічні апарати з орбіти та відправити їх у відповідні місії.
Російське космічне сміття потенційно могло завдати серйозної шкоди космічній станції, якщо б воно вдарилося. Однак за допомогою маневрів МКС могла безпечно відійти від свого шляху. Тим не менш, це лише останній у довгій низці маневрів ухилення та ухилення, які ознаменували історію МКС на орбіті.
Зважаючи на триваючі проблеми щодо витоку даних із корабля «Союз », скасування ще одного виходу у відкритий космос на МКС не надто заспокоює. На щастя, команда змогла перенести це та повернути справу доволі швидко.