Паштет з курячої печінки легко сервірувати на фуршеті, намастивши на крекери або шматочки багету, або ефектно подати до банкету, заливши вершковим маслом або журавлинним желе. Ідеальний класичний паштет готується просто і швидко, а необхідної текстури та смак отримати легко, дотримуючись базових правил.
Інгредієнти:
- 500 г курячої печінки;
- 200 г вершкового масла;
- 1 невелика цибулина;
- 1 чайна ложка сушеного чебрецю;
- 100 мл солодкого білого вина;
- 100 мл жирних вершків;
- ⅔ чайної ложки солі;
- щіпка мускатного горіха.
Приготування
- На розігрітій сковороді обсмажте на вершковому маслі дрібно нарізану цибулю і чебрець (свіжий або сухий). Готову цибулю перекладіть у тарілку.
- Зрозуміло, головне в печінковому паштеті – сама печінка. Куряча печінка не має щільних плівок на поверхні. Її досить просто розділити на частини, вирізавши жилисту перегородку, і можна приступати до обсмажування. Вимочувати курячу печінку в молоці або маринаді перед обсмажуванням можна, але це не обов’язково, оскільки печінка птиці має набагато м’якший смак зі слабкою гіркуватістю.
- Щоб природна гіркуватість не посилилася в готовому блюді, шматочки слід правильно обсмажити. Якщо боїтеся залишати субпродукт рожевим усередині, як того вимагає класичний рецепт, обсмажуйте печінку трохи довше. Потім зніміть сковороду з вогню та накрийте кришкою. Шматочки повинні дійти до готовності під впливом залишкового тепла. Обсмаження печінки займає 7-8 хвилин. На четвертій хвилині приготування шматочки посоліть і приправте горіхом мускатним.
- Перекладіть все на окрему тарілку. На сковороді залишаться шматочки печінки, цибулі, ароматне вершкове масло з чебрецем. Такі ароматм ні в якому разі не можна втрачати, тому сковороду заливають рідиною (найкраще солодким білим вином ) і залишають випаровуватися на середньому вогні приблизно до чверті від початкового об’єму.
- Вилийте випарене вино до печінки, додайте вершки, цибулю з чебрецем, 75 г вершкового масла і збийте все блендером до однорідності або пропустіть через м’ясорубку.
- Наступний крок є необов’язковим, якщо ви вирішите подавати паштет вже намазаним на хліб. Розтопіть масло, що залишилося, обережно зніміть білу плівку з поверхні і залийте їм паштет. У центр можна покласти листочки петрушки, чебрець, естрагон, розмарин.
- Залишіть паштет у холодильнику доти, доки масло на поверхні повністю не застигне, а потім подавайте.