Комета C/2022 E3 (ZTF) може бути достатньо яскравою, щоб її можна було помітити неозброєним оком, коли вона пролітає повз Сонце та Землю наприкінці першого місяця 2023 року.
Комета під назвою C/2022 E3 (ZTF) зараз проходить через внутрішню частину Сонячної системи. Вона максимально наблизиться до Сонця, або перигелію, 12 січня, а потім пролетить повз Землю, здійснюючи найближче проходження нашої планети, її перигей, між 1 і 2 лютого.
Якщо комета продовжуватиме яскравіти, як зараз, її можна буде побачити на темному небі неозброєним оком. Це важко передбачити для комет, але навіть якщо C/2022 E3 (ZTF) згасає, його все одно слід побачити в бінокль або телескоп протягом кількох днів навколо його близького наближення.
За даними NASA, спостерігачі в Північній півкулі зможуть знайти комету на ранковому небі, оскільки вона рухається в напрямку північного заходу протягом січня. C/2022 E3 (ZTF) стане видимим для спостерігачів у Південній півкулі на початку лютого 2023 року.
Спостерігачам слід шукати C/2022 E3 (ZTF), коли місяць тьмяний на небі, а молодий місяць 21 січня пропонує таку можливість, якщо погода дозволяє. За матеріалами сайту Starlust, під час свого близького зближення комета перебуватиме в сузір’ї Верблюда.
За даними Лабораторії реактивного руху NASA (JPL), комета має період приблизно 50 000 років. Це означає, що до того, як вона наблизиться приблизно до 160 мільйонів кілометрів від Сонця 12 січня та 42 мільйони кілометрів до Землі 2 лютого, останній раз вона наближалася так близько під час Верхнього палеоліту на Землі.
Це означає, що останні люди, які могли помітити C/2022 E3 (ZTF), були ранніми Homo Sapiens, які жили під час останнього льодовикового періоду або «льодовикового періоду». Так само можна сказати про останніх неандертальців, оскільки цей вид вимер приблизно через 10 000 років після останнього перигелію C/2022 E3 (ZTF)
Звичайно, неандертальці та ранні люди не знали, що таке C/2022 E3 (ZTF), і комету ідентифікували набагато пізніше останнього льодовикового періоду. На початку березня 2022 року комета була помічена ширококутною оглядовою камерою на Zwicky Transient Facility.
Спочатку виглядав як астероїд C/2022 E3 (ZTF), який у той час перебував на орбіті Юпітера, незабаром почав світлішати, як це роблять комети. На момент відкриття C/2022 E3 (ZTF) мав зоряну величину 17,3, яскравішав до 10 зоряної величини в листопаді, і, як очікується, зрештою досягне 6 зоряної величини.
На поточних зображеннях C/2022 E3 (ZTF) видно його кому, оточуючий ореол газу та пилу, що світиться зеленуватим відтінком, і довгий, але слабкий кометний хвіст, що тягнеться від основного тіла.